Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyenkor mit kellene tennem?

Ilyenkor mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Dell Inspiron N5030 típusú laptopom van. Májusban volt 3 éve, hogy vettem. Tavaly (tehát mikor két éve volt meg a laptop) elromlott az akkumulátor benne. Eleinte még 20-30 percet ment akkor is, ha nem volt bedugva az áramba, viszont egy ideje muszáj bedugva legyen, kábel nélkül nem is megy. Ma azt vettem észre, hogy indításkor egy fura, sípoló hangot ad ki és valami olyasmit ír ki, hogy nem ismeri fel az akkumulátort (nem észlelhető telep), de ha megnyomom az F1 gombot (press F1 to continue), bekapcsol és megy, nincs egyéb gond velem. Nos, a kérdéseim a következők:

1. Feltétlenül akkumulátort kell cserélni benne vagy maradhat így is? Esetleg ki kell venni belőle az elmromlott akkumulátort?

2. Mit tegyek, hogy ha megjavíttatom vagy esetleg új laptopot veszek, hogy ez ne történjen meg, tehát mivel előzhetem meg, hogy elromoljon az akkumulátor?



2014. szept. 12. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy más aksit, nem éri meg, hogy elromoljon.
2014. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mármint a laptop.
2014. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hypno ***** válasza:

1. Kérdés, hogy milyen típusú hibája van az aksinak. Én inkább kivenném. Hálózatról működik nélküle is.

2. Ameddig laptopod van, addig aksid is, ami elromolhat. Tudomásul kell venni, hogy a jelenlegi akkumulátorok meghatározott számú töltési ciklust viselnek el, aztán kimúlnak. Ez elkerülhetetlen. Egyfajta rejtett költség, amivel számolni kell 3-4 évenként.

2014. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jól értem, hogy benne van a pakliban, hogy a nem működő aksi miatt elromlhat a laptop?
2014. szept. 12. 21:27
 5/9 hypno ***** válasza:
#4 Az van benne a pakliban, hogy egy zárlatos cella miatt elég a gép. (De szó szerint)
2014. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 és fél éves a laptopom, az akksi olyan, mint újkorában. Mások szerint felesleges dolgot csinálok, kiveszem az akkut amikor nem kell, feltölve tárolom a laptop mellett. Két órát vígan tud, de menne tovább is. Tény, hogy nem sűrűn használtam az akkut, de azért volt egy párszor töltve és merítve. Az akkut vedd ki, a BIOS-ban pedig ha jól tudom, le lehet tiltani az akksihiány miatt jelentkező hibaüzenetet. Volt itt múltkor egy hasonló eset és ha jól emlékszem, tiltható az üzenet. Aki leszólna, hogy mi van áramszünet esetén, üzenem, hogy szünetmentes védelmében gépezek.
2014. szept. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Hát, akkor csak az lenne a legjobb ha kivetetném belőle valakivel az akksit (mivel én nem tudom). Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 13. 21:22
 8/9 hypno ***** válasza:

#7 Már hogy ne tudnád.

Hasra fordítod a laptopot. Találsz két reteszt kis nyilakkal. Azokat eltolod és értelemszerű irányba kicsúsztatod azt a darabot amit rögzítettek. Az az akkumulátor.

Ha vízuális alkat vagy akkor itt egy video

http://www.youtube.com/watch?v=g7uAEKLQOxI

2014. szept. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-) :-)
2014. szept. 14. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!