Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik a videokártyám...

Miért melegszik a videokártyám ha biosban engedélyeztem az integrált kártyát és a rendszer is azt látja?

Figyelt kérdés

Ha kikapcsolom a hűtését akkor szépen fel is melegszik úgy mintha azt használnám...van rá valami mód hogy a dedikált kártya befogja a csőrét és ne foglalkozzon vele a gép?

Csak ha játszom akkor szeretném használni, de anélkül hogy kivenném a gépből.


2014. szept. 13. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:

mi értelme az integráltat használni böngészésnél és a dedikáltat használni játék alatt?

És mi értelme BIOS-ban ezt kapcsolgatni?

Valamint a monitor kábelét hol ide - hol oda csatlakoztatni?


mi késztet téged ilyen elvetemült cselekedetekre?

2014. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi késztet téged ilyen elvetemült feltételezésekre? :D


"Valamint a monitor kábelét hol ide - hol oda csatlakoztatni?"


Mind a dedikált mind pedig az integrált vga egyszerre van bekötve egy monitorba így ezzel nincs gond.


Az értelme pedig az hogy a dedikált vga ..aszott hangos mert ez egy költséghatékony verzió és gyárilag fixen sűvít a ventije...persze most így míg az integráltat használom hiába kapcsolom le egy egyszerű házon kívüli kapcsolóval a dedikált kártya hűtését továbbra is melegszik...

Persze ha semmi okosat nem tudsz mondani akkor jobb ha másra bízod a dolgot...És nem nem akarok venni új hűtést sem a kártyára mert erre konfigra már egy fillért nem akarok költeni.

2014. szept. 13. 20:31
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha semmilyen megoldás nincs erre a gondomra akkor persze feleslegesen vergődök de hátha...
2014. szept. 13. 20:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Jól meg lehet keverve nálad a gép...

két monitorkábel két videokimeneten egy monitorra kivezetve....

"hiába kapcsolom le egy egyszerű házon kívüli kapcsolóval a dedikált kártya hűtését továbbra is melegszik."...kivezetted a venti vezetékét egy kapcsolóra és fel-le kapcsolgatod attól függően mit használsz? Gratulálok!

Ajánlatom:

-veszel új ventit a videokártyára (pénz)

-veszel új videokártyát (pénz)

-a hőmérséklet mérő programoddal megnézed milyen hőfokot produkál a dedikált kártyád böngészés alatt mikor nincs terhelve lekapcsolt ventilátorral. Ha bírja (nem ér el 75-80 fokot) akkor lekapcsolt ventivel is használhatod. Ha nem bírja akkor egy tuning programmal - antituningot alkalmazol (lejjebb-veszed a kártya órajeleit)

Ha játszol akkor csak egyszerűen felkapcsolod a ventit (játék alatt nem zavar hogy hangos?)

2014. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nah, ezzel már többet segítettél bár egyszerre jár az agyunk és amiket mondtál már én is megpróbáltam(antituningoltam, de sajnos tovább melegszik mint a biztonságos határ)


Nem, játék közben nem zavar mert akkor fejhallgató van rajtam.


Am ne gondolj összetekert összeszikszallagozott vezetékekre, mindenhez vettem átalakítókat kapcsolókat szóval a venti kapcsolója "igényesen" van megcsinálva.

Nyilván a legjobb az lenne mindent winből tudnék állítani..de nem nagyon akarja lekapcsolni a dedikáltat.

2014. szept. 13. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Amikor olvastam a kerdesed, az futott az az agyamon, hogy hogy sikerult neked lekapcsolni videokartyat ugy, hogy benne van a gepben? Aztan rajottem, hogy sehogy.

Namost, milyen videokartyarol lenne szo amugy? Es mit jelent, hogy hangos?

Es miert nem szabalyozod le a vezerloprogramjaban manualisan minimumra?

(Ha minimumom is hangos, akkor rossz a ventillator, es mindenfele drotozgatas helyett azt kene kicserelni.

2014. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már próbáltam vezérelni de egyik ismert program sem boldogul vele, de ezen az msi 4850-en új korában is fixen ment a venti maxon...ezt így csinálták, ha valamelyik program elvileg szabályozta minimumra, ugyanúgy süvít tovább. Egyetlen megoldás ha tudom néha inaktiválni de ez nem nagyon jön össze.
2014. szept. 13. 21:52
 8/9 A kérdező kommentje:
Baszus, kivettem gépéből öcsém 4830-as át és abba még kellett külön 1x6pines tápcsatlakozó és gondoltam ha abből indulás előtt kihúzom a tápját akkor nem fog elindulni..Nagy szart! Ugyanúgy melegszik az is mintha a tápcsatlakozó csak opcionális lenne..
2014. szept. 13. 22:25
 9/9 anonim ***** válasza:

A igazi megoldas leszedni rola a gyari ventilatort, es egy lenyegesen csendesebb peldanyt rarakni - esetleg ele.

En a te helyedben, ha nem talalnak olyna kismeretu ventit, akor egy ilyesmit:

[link]

csinalnak, csak kevesbe gyarit.


A 6 pines csati amugy olyankor kell, amikor maxon jar a kartya, mert tobbet fogyaszt, mint amit a pcix le tud adni.

2014. szept. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!