Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jónak számít?

Ez jónak számít?

Figyelt kérdés

Van egy videokártyám (sapphire r9 270x vapor-x) videokártyámat teszteltem az aida 64-el a speedfannal mértem a hőmérsékletet. másfél percig járattam a tesztet, az eredmény pedig érdekes. Legelején a videokártya 31 fokos. Amint rányomok a Start gombra, kapásból 40 fokos lett, majd felment szépen 60 fokig. A ventinlátor fordulatszám nem emelkedett csak akkor ha én feljebb vettem. másfél perc után 60-62 foknál állt meg a kártya 35-40%-os ventinlátorhűtéssel. Amint Stop gombra nyomtam, rögtön 55 fokos lett a kártya, majd fél perc alatt visszahűlt!


Normális az, hogy a ventinlátorok nem kapcsolnak magasabb fordulatszámra? Vagy ez csak azért van mert megnyitottam a speedfan-t? Másik: Normális-e az, hogy a videokártya 9 fokos azonnali hőmérséklet-emelkedést hajtson végre?



2014. szept. 13. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Az azonnali hőfok emelkedés teljesen normális.


A ventillátor szabályozást pedig automatikusra kell állítani. (Lehet hogy azon van, nem tudom nem mondtad)


Azok a hőfokok pedig egyáltalán nem magasak egy VGA esetében.

2014. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BM-Striker ***** válasza:

Normális, egy GPU-nak semmi baja sincs 90 fok alatt.


Nem hiszem, hogy Speedfan befolyásolná VGA hűtését, ha szabályozni szeretnéd, használj MSI Afterburner-t.


Igen.

2014. szept. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!