Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik konfigurációt válasszam...

Melyik konfigurációt válasszam? (lent részletezve)

Figyelt kérdés

kb. 200-250ezer Ft-ért akarok vásárolni Dell laptopot. Ennyiért már elég gyors gépet kapok, melyet nem használnák semmi különösre, normál-otthoni felhasználásra lenne. Esetleg néhány nagyobb HD film menne rajta. De ettől függetlenül szeretem a gyorsaságot. De nyilván

félmillióért nem akarok laptopot venni,mert nem lenne sok értelme. Gondolkodom egy SSD-n, a következő lenne a felállás: 120 GB SSD (operációs rendszer,driverek,összes program) és 500 GB HDD (filmek,zenék, egyéb), VAGY csak egy hagyományos kb. 750 GB-os HDD lenne. Ha az SSD-vel

rendelkező konfigurációt választom, mennyivel lesz érezhető a gép gyorsasága? Van-e egyáltalán értelme SSD-s redszert is alkalmaznom, figyelembe véve a fentebb már leírt normál otthoni felhaszálásra szánt gépet? Kérem olyanok írjanak, akiknek van gyakorlati tapasztalata ezen a téren.


2014. szept. 13. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont "normál" használat mellett van értelme az SSD-nek, persze lehet, hogy eltérően gondolkozunk erről. Én normál használat alatt azt értem, hogy a felhasználó programokat indít, illetve kilép belőlük, lényeg, hogy nem egész nap egy alkalmazást használ. SSD nagyon-nagyon meggyorsítja az alkalmazás indulásokat, illetve pörgőssé teszi a rendszer egészének működését.

Van egyébként 120GB SSD + HDD-t tartalmazó gyári Dell? (Én mikor legutóbb nézegettem, nem találtam, persze eleve céltudatosan kerestem, így lehet, hogy elkerülte a figyelmemet.)

2014. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha laptopba kell az SSD, ott kétszer annyi érv szól mellette, mintha asztali gépbe kellene.


1-Ami arról fut, az nyilvánvalóan felgyorsul. (Boot idő, betöltés, leállítás.)


2-Sokkal kevesebb energiát fogyaszt, ezáltal tovább tudod használni a laptopod egy töltéssel. (Nincs felpörgési idő)

2014. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak:

én normál használat mellett azt értem, h nem használok speciális (grafikai, stb) programokat. Továbbá játékok se futnának rajta.

Lehet h nincs 120GB SSD + HDD-t tartalmazó gyári Dell.De én úgygondoltam h a HDD utólag beépíthető az optikai meghajtó helyére, mely akár tetszőlegesen kivehető.

2014. szept. 14. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!