Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Több dolog, tudnátok segíteni?

Több dolog, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Először is a számítógépem adatai:


alaplap: Intel DP965LT

(ebben az évben frissítettem a firmware-jét egy memória hibából adódóan. Az volt, hogy a 64 bites operációs rendszerek 4 giga rammal belassultak)


processzor: Intel Core 2 Duo @ 2.39ghz nem overclock-olt.


videókártya: msi nvidia geforce nx8400gs td512eh (512mb) passzív hűtéses (nincs ventillátor)


HDD: 180 gigás őskori lelet


táp: iso 450pp


RAM: Kingston/GOODRAM 4x1GB pc2-5300U (667mhz) ddr2 240pin



Szándékozom venni egy Asus NVIDIA GeForce GTX-750 TI 2gb videókártyát. Tehát:


1. bele illene ez az alaplapom slotjába? Ha igen, normálisan fel is lehetne telepíteni a driver-jét és működne is?


2. A tápegységem elbírná ezt a videókártyát? Ha nem, tudnátok ajánlani egyet ami 20 ezer alatt van és jól megbírkózik az Asus GTX-750 TI-vel?


Köszi!


2014. szept. 14. 23:30
 1/5 anonim válasza:

Bele fog menni, de egy gép csak annyira erős mint a leggyengébb alkatrésze... és hát ez az alaplap eléggé elavult. Veszel egy fasza kártyát egy gagyi laphoz?

A driver oprendszer függő ennek a kártyának xp-hez már biztos nincsen de ha win7,8 at használsz azzal jó lesz.

A tápod biztos, hogy kuka nem is csak azért mert gyenge hanem mert nincsen olyan csatija mint a vidkari pluszáramcsatija. lehet kapni átalakítót de jobban tennéd ha vennél egy új tápot is akkor már. Chieftechet és az FSPt tudom ajánlani egy 450Wos bőven elég talán még a 400 as is. (ezek sokkal több áramot leadnak mint a tied mert annál a 450 nem a valódi teljesítménye. Tápoknál van egy szám, hogy 60 vagy 80 esetleg 90 hogy hány százalékát adják le a kiírt teljesítménynek ha 12-14 körül veszel egy 400 as tápot az biztos hogy sokkal többet ad le mint a tied)

Na de ha már ajánlottal, hogy vegyél másik alaplapot és akarsz másik vidkarit is akkor már a procit sem árt nagyobbra cserélni.

Én is belefutottam ebbe. Én pont a procimat akartam cserélni mert csak 4 magos volt aztán jött az alaplap akkor már táp is aztán inkább összeraktam egy vadi új gépet :D

De nekem legalább minden játék futni fog még 5 évig.

(8mag, 16gb ram, 2db 2gbs vidkari, 1000res chieftech táp

meg egy asos Gamer alaplap)

2014. szept. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Tápoknál van egy szám, hogy 60 vagy 80 esetleg 90 hogy hány százalékát adják le a kiírt teljesítménynek "


Ne keverjük már a hatásfokot azzal,hogy a táp a névleges teljesítményének mekkora hányadát tudja a +12V ágra hajtani.


Mellesleg nem mindegyik 750Ti-hez kell külön tápcsati.


Viszont egy FSP APN 350W,Hexa 400W,CTG 400W beszerzése erősen javallott.

2014. szept. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Mellesleg én rá is kerestem, hogy melyik ez a kártya és de van rajta plusz áramcsati.


A hatásfokos keveredésért elnézést holnap utánaolvasok de a lényege megvolt a dolognak.


Az első táp amit írtál az szerintem még kevés a másik kettő már nem rossz de 12 körül néznék a helyedben.

(Vita elkerülése érdekében talán az első is elég a mostani konfighoz de ha még valaha is fejleszteni akarod a géped akármivel is akkor ne azt vedd bele mert bukós lesz)

Most veszel egy 350Ws tápot és eldöcög vele a géped de 2 hónap múlva rájössz, hogy mégis kéne egy új alaplap meg proci akkor amit vettél most vadi új tápot az kuka és vehetsz még egy újat csak azért mert spóroltál +3000 forintot, és ugyanúgy meg kell venned a jobbat.

2014. szept. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az APN 350W és a CTG 400W is 300W-ra képes a 12V ágon,ez egy C2D és egy 70W-os 750Ti mellé bőven elég.


A Hexa is csak 36W-al tud többet ezeknél.


12-13 körül egyébként Corsair CX430W a legjobb döntés.

2014. szept. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ami Köszönöm a válaszokat. Amúgy szerintetek decemberig csökkenni fog az ára? Mert most 40 000 ft. :S
2014. szept. 15. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!