Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik konfig játékra?

Melyik konfig játékra?

Figyelt kérdés
Karácsony környékén akarok venni új videokártyát, mostani HD 7770 ghz edition helyett. Addigra remélem ár is lejjebb megy. A kinézett; R9270X vagy R9280X. Ezek a gyári overclockaltak megérik a felárat? Vagy vegyem a simát, az "X" nélkülit, és majd felhúzom magamnak? Esetleg 270X dualba mennyivel jobb mint magába a 280X? FX6100 proci, 3600-ra húzva, elég hozzá? Melyik gyártótól kéne venni őket? Ahogy nézem Sapphire-ben csak 2 venti van, gigabyte-ban 3.

2014. szept. 15. 11:02
 1/3 HUN_Sector ***** válasza:
Túlpörgöd ezt a témát. Vegyél egy 270x-et, vagy 5000-el drágábban egy r9 280-at és nem kell semmit huzigálnod, tuningolnod rajta, mert mindent tudnak, ami szükséges a mai játékok maxon való futtatásához.
2014. szept. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 HUN_Sector ***** válasza:
Ja még annyi, mindegy melyik gyártótól veszed. Olyan nagy különbség már nincs. Figyeld az alap órajeleket és a hűtést. Bár itt is igaz, kevesebb venti, kisebb zaj. Nekem MSI-s r9 270x-em van, nincs hangja és nem is melegszik egy itx házban, azt nyugodt szívvel tudom ajánlani.
2014. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Stark2000 ***** válasza:

R9 280 legyen mindenképpen!


MSI, Asus, Sapphire Dual-X, ezek jók, vagy még a kevésbé ismert Club3D R9 280 ( [link] esetleg az XFX Double hűtése, bár abból nem igen látni R9 280-at, csak az "X"-es változatot. Valahol jól meg is kérik az árát, 1 év garanciával.


Gigabyte hűtést szidják egy páran, hogy hangos (3 ventilátoros, nem is csoda). Na meg eléggé hosszú a kártya is, szóval...


Én nekem az MSI TF hűtése nagyon tetszik, bár ennek ellenére Sapphire R7 260X kártyám van.


Processzor elég lesz.


Ha egy R9 280-at felhúzol R9 280X szintre (órajelekben), akkor is 10-20%-os eltérés lesz. Ezt úgy vedd, hogy elhanyagolható teljesítmény különbség, és elég az R9 280 is.

2014. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!