Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pc indításánál nincs beep...

Pc indításánál nincs beep hang, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Olyan gondom lenne, hogy adott egy gigabyte alaplapos gép, nem mai darab már, de eddig jól szuperált. Tegnap este lekapcsoltuk, és ma már nem indult. A ventilátorok pörögnek, és annyi. Nem tölt be a BIOS sem. Próbáltam darabokra kapni, és úgy ráindítani, hogy hátha ki tudom szűrni mivel van a gond, de a szituáció mindig ugyan az volt. Memóriát tudtam bele tenni másikat, egy másik gépből, de a többi alkatrészből hiányt szenvedek, azaz nem kompatibilisek :) Már csak tápegységre vagy alaplapra tudok gondolni. Ha a tápegységgel lenne gond akkor elindulna egyáltalán, vagy addig sem jutna el? esetleg valami más ötlet, hogy mit próbáljak ki? Jut eszembe, az elemet is próbáltam már beletenni újat, most bontottam, de semmi javulás.

2014. szept. 15. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nem indul el semmi, akkor táp.


Ha RAM nincs benne, vagy rossz, attól elindul, csak kisípolja. Ha az elem van lemerülve, akkor is elindul.

2014. szept. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Maga a gep elindul, abban az ertelemben, hogy a ventilatorok porogbek :) akkor megprobalom, hogy az en gepembol atrakom a tapot, igaz az 450es, a rosz gepben pedig 400as van, de gondolom az nem baj, hogy nagyobb, csak kisebb ne legyen :) ha igy elindul akkor boltolok egy tapot.

koszonom a valaszodat.

2014. szept. 15. 22:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a venti pörög, akkor áramot kap az alaplap, szóval a táp hellyel-közzel jó, de ha egyáltalán semmi nem indul el a gépen (a ventiken kívül), akkor az viszont már esélyes, hogy alaplap.

Próbáld ki a másik táppal, de így lehet, hogy nem az lesz.

2014. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egy másik táppal, elsőre elindult. Az volt a ludas. Köszönöm a válaszokat.
2014. szept. 18. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!