Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Néhány tanácsra lenne szüksége...

Néhány tanácsra lenne szükségem AMD-s gépet illetően. Mely alkatrészek érnék meg jobban?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szeretne egy AMD-s gépet, nem vagyok biztos benne, hogy jól dönt az alkatrészeket illetően, de mivel bizonytalan vagyok én is, így némi segítségre lenne szükségem.


Már azt sem tudtuk eldönteni tutira, hogy AM3+ vagy FM2+ foglalatú legyen-e.


AM3+-os CPU-t nézett ki magának, ami konkrétan ez lenne: AMD FX-9370 4.40GHz AM3+ BOX


Alaplapot pedig ezeket:

-ASUS M5A97 R2.0

-GIGABYTE GA-970A-UD3P


Persze bármi más jöhet hasonló árkategóriában, mit javasoltok?


Szó volt FM2+-ról is, de benchmarkokat nézve nem volt meggyőződve a teljesítményről, bár nem is egy kategória volt a két CPU amit nézett, mármint az AM3+-os és az FM2+-os.


Az A10-es CPU, amit kinézett, az ez: AMD A10-7850K 3.70GHz FM2+ BOX Black Edition


Ezen felül a VGA ilyen lenne: GIGABYTE GV-R927XOC-4GD R9 270X 4GB GDDR5 PCIE


Szükséges ebből a 4GB-os?! Nem sok az egy kicsit, úgy értem, nem felesleges?


Esetleg nem érné meg olcsóbban 2GB-os változat és esetleg a maradék összeget nem lehetne költeni másra? Igazából a RAM és a társai úgy gondolom jók, amiket választott. Nincs igazából konkrét keret rá, illetve nem mondott, de itt a legnagyobb kérdés most csak a CPU-VGA-alaplap trió.



2014. szept. 16. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább Intel i5.
2014. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez úgy szörnyű ahogy van...


Mennyi pénze lenne rá?

2014. szept. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
irj 1 pontos összeget és hogy mire lesz használva mert eggyik se éri meg amit te írtál a 9xxx fx egy túlárazott cuc ami munka allat ritka jó de másoknál hát kaki :D jó ez túlzás de nem jó ár/érték arányú :D szóval 1 pontos összeget és mire lesz használva ! (és nem nem szükséges 4 gb )
2014. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

egyik se éri meg.

Ennyiből már tényleg i5.

Fejleszthető, erősebb.

A 9370-nek horror fogyasztása van -> nagyon drága az alaplap hozzá, és drága a hűtés is, ami le tudja hűteni. (gyárilag nem is adnak hozzá. Alaplapnak számolj 30-40 között, Hűtésnek meg közel 20-at minimum. Egyszerűen nem éri meg.

Annyiból már i7-et dobsz össze.

Apu-t meg felesleges vga mellé. És annak az Apunak a teljesítménye egyenlő a 760k teljesítményével, szóval azok meg szimplán gyengék.

2014. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam és reméltem is hogy ezt mondjátok, én személy szerint Intel párti vagyok, de ő meg abszolút AMD-s, szóval tartok tőle, hogy nem tudom még én sem rávenni az Intelre. Örülök, hogy említitek a 9370 fogyasztását, néztem a neten, magas tényleg, szerintem erről le is fogom beszélni.


Jól sejtem, hogy a M5A97 R2.0 alaplappal nem is menne az a CPU? A hivatalos oldalon azt írják, max fogyasztás (gondolom a TDP-re gondolnak): 140 watt


Mondom, eléggé laikus vagyok az AMD-k terén, nem is igazán szeretem őket fogyasztás meg más egyéb dolgaik miatt.


Játékra kellene amúgy a haveromnak, egyáltalán kell alá egy 9370 CPU?


Közben kifaggattam pénzösszeg terén: kb 210 eFt-ot szánna rá. Monitora, billentyűzete, egere van, talán házat sem cserélne és a tápegység is maradna. Ha jól emlékszem egy Cooler Master 600W-os tápja van, sajnos pontos típust nem tudok. Ezen a téren is bizonytalan vagyok, lehet, egy minőségibbel jobban járna.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. szept. 16. 18:25
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocs, egy 20 eFt-ot még számoljunk rá az összegre.
2014. szept. 16. 18:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, a 9370 alá brutál lap kell.

Játékokra meg nem jó, mert nincs játék, ami kihasználja a 8 szálat, az FX pedig csak akkor erős, ha minden szál dolgozik. Magonkénti ereje sokkal rosszabb, mint egy Intelnek.

A játékok meg mint tudjuk leginkább 2 magot használnak, most kezd terjedni a 4, de mire ott tartunk, hogy egy 2 magos cpu már nem lesz alkalmas játékra, addigra az FX sem. Az vegyen ilyen FX-et, aki sokat renderel. Játékra nem jók. Tapasztalatból mondom.

egy i5 4670k-val, vagy 4690k-val jobban járna (ha tuningolni is akar)


Intel Core i5-4460 processzor

Thermalright True Spirit 90 THE-TS90 processzor hűtő

Asrock H97 PRO4 alaplap

Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz CMZ8GX3M2A1600C9 memória

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

Gigabyte R9 280X OC 3GB DDR5 GV-R928XOC-3GD videokártya

Zalman Z9 fekete számítógépház

Cooler Master 650W G650M RS650-AMAAB1 tápegység

2014. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kori10 ***** válasza:
Figyelj ga nagyon erőszakos lesz akkor egye meg az AMD-jét de Intellel és egy Sapphire r9 290(sima) sokkal jobban járna 230 e forintból meg böven kijön az amit írtam, de ha látod a haverodon hogy eröszakos akkor ne is próbáldd rábeszélni az i5-re úgyse fog sikerülni
2014. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Eddig ezzel nagyon sokat segítettetek! Megpróbálom Intelre rábeszélni, bár mindig AMD-s gépe volt, szóval nem lesz egyszerű. Köszönöm, hogy pár dolgot tisztáztatok, legalább tanultam belőle én is.


Ha még bármi ötletetek van még, várom!

2014. szept. 16. 19:18
 10/12 BM-Striker ***** válasza:

Ha mindenképpen AMD, akkor FX8350 és Gigabyte GA-970-UD3P.


A FX-9370 ugyanaz, mint a 8350 csak gyárilag magasabb órajelen


VGA-ból meg R9 280 vagy 280x.


270x-nél nincs értelme a 4gb-nak ha nem CF-ben van.


Akkora textúráknál, ahol jól jönne a 4gb, ott 270x memória sávszélessége lenne a szűk keresztmetszet.

2014. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!