Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy sennheiser Pc 360...

Van egy sennheiser Pc 360 fülesem. Mit ajánlotok helyette?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vele megelégedve mert kevés a mély benne nekem és valahogy nem az amit vártam tőle. Használtan vettem elég kevés pénzért, és most szeretném lecserélni. Főleg játékra használom és egy keveset zene hallgatásra. Fontos hogy a mikrofonja jó legyen mert ebben a mostani füles hibátlan. Árban olyan 50-60 ezer a plafon. A hangkártyám egy asus xonar essence stx.

2014. szept. 16. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha mély basszus hangot szereted, akkor ezt tudom ajánlani Sony MDR-XB400. Mikrofonnak csiptetős akár asztalon hagyva vagy álló 1000ft környékén kapsz. Ilyenem van, FPS, Film és Zenehallgatásra használom. Főként Drumm and Bass-re tökéletes és olcsó. kb 12ért megkapod házhozszállítással.


FPS játékokra Razer Surround Personalized 7.1 Gaming Audio Software szoftvert használok. Ami stereo fülhallgatóból kreál 7.1 et virtuálisan.

[link] -tölthetsz le.


Részletesebb jellemzést a füleshez itt olvastam és kommentáltam.

[link]


Anno egy hetet rászántam, hogy utána olvassak van-e értelme az ilyen 7.1 fejeseknek, és nagyon sokakat megosztott. Azokban is van virtuális térhangzás, nyílván több hangszóróval de a hagyományos használatra meg azt nem használod ki. Úgy hogy olcsóbb mély hangot is lejátszó stereo fejhallgató mellett döntöttem. Ebből a kategóriából ez volt a legolcsóbb. Márkán és dizájnon kívül a membrán nagysága és a min. Hz max Hz en különböztek.


Felsőkategóriás fülesekhez nem értek. Viszont ha különbséget tudsz tenni a hangok közt, akkor képben vagy honnan jön. Arra, hogy Counter Strike Go ban lokalizálom az ellenfeleket, nekem elég.


Remélem segítettem.

2014. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy kis összehasonlítás:

Pc 360 hang tartománya :15-28,000 Hz

A Sony MDR-XB400 5-22000 Hz!

Eddig az összes fülesem, ha nem is kezdetektől de a robbanásoknál idő után recsegni kezdett. Itt ilyen nincs. A pop zenék vagy lightosabbak kezdetben furcsának tűnhet, de a mély hangzás visszajön. Sok számnál tapasztaltam extra hangot amit előtte sem fülesből, sem hangszóróból nem hallottam. Nyílván mert az átlag hangszórók 15hz től játszák le a hangot itt pedig 5hz től.


A headsetekkel az a legnagyobb bajom, hogy vagy a mikrofon szarik be vagy a füles valamelyik oldala.

Csak mikrofonként nem fogsz használni egy fülhallgatót. Hosszútávon jobban jársz ha külön gondolkozol. Nem baj ha egybe van, de nem feltétlen szükséges.

Álló mikrofonok nekem nem jöttek be, "fos" hangot adtak vissza, viszont amit kaptam csiptethetős mikrofon bevált. (pedig az első használatkor eltört a csatoló :) Azóta leraktam az asztalra vagy a monitorra csiptetve használom, tiszta hang olcsó megoldás. Persze studió mikrofont is vehetsz csak az egy másik téma.

2014. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nem mondasz hülyeséget.
2014. szept. 17. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!