Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tulajdonképpen mi a különbség...

Tulajdonképpen mi a különbség egy olcsó, de számok szerint ugyanolyan ram\táp, és egy drágább között?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet látni, hogy akár kétszer annyiba kerül egy corsair, mint pl egy kingston, megéri ez a különbség? Gondoltam rá, hogy esetleg rossz minőség, de nem áll össze a kép, aránytalanul hosszú a garancia az olcsó kingston ramokra.


Ugyanúgy nem értem, hogy miért ilyen olcsók az fsp tápok, mindenki dicséri őket, számok szerint is teljesen rendben vannak, de legalább egy harmaddal olcsóbbak, mint a nagyobb márkák. Miért?



2014. szept. 16. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert a márkát fizeted meg!
2014. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

RAM-ból szerintem felesleges drágát venni, alapvetően nem dog a gép sebességén, sőt átlagos esetben az emberek 99%-a észre sem venné a különbséget, ha egyik nap Kingmax DDR3-1333 majd másnap Corsair DDR3-1866 lenne a gépében (azonos kapacitással természetesen). Ilyen esetben is a leglátványosabb különbség egy normálisabb APU játékos teljesítményében lenne. Hagyományos esetben feleslegesnek tartom a memóriák túllihegését.

Tápoknál sok különbség van egy 5000Ft-os 500W névleges teljesítményű vacak és egy 10.000Ft-os 400W-os FSP között, de most hosszú lenne leírni a különbségeket (ha rákeresel biztosan találsz sok kifejtős választ). Az FSP nem gyárt olcsó hulladékokat, hanem a minőségibb kategóriákban versenyzik (az aurum tápjaik sztem nem is olcsóak és nagyon jó minőségűek). A tápnál extra forintokat érhetnek a minél magasabb hatásfokok, a minél halkabb (de elégséges) hűtés, a benne alkalmazott alkatrészek milyensége/tartóssága, a stabilan leadható teljesítmények (főleg 12V ágon), a védelmi funkciók minél szélesebb tárháza és olyan extrák, mint például a modularitás. Ha minden extra kell, akkor az árakkal el lehet szaladni. Ha kell egy jó táp egy normálisabb középkategóriás konfigba, akkor 10-15k között van bőven választék. :)

2014. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel a világon csak néhány fő memóriagyártó gyár van, ezért ramban sztem tökmindegy, hogy mit veszel, bár én a Kingstont szeretem. A ramok eleve hamarabb elavulnak, minthogy tönkremennek. Tápnál ha csúcsminőséget akarsz, vegyél Seasonic-ot, azzal biztosan jól jársz. Nekem viszont bőven elég a Chieftec ctg-500-am.
2014. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!