Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Winchestert kell cseréljek?

Winchestert kell cseréljek?

Figyelt kérdés
a disk read error occurred. Ezt irja ki a gép az inditśnál. Egy 250-es satás vinyom van. Olvastam olyanokat is hogy bios reset meg ilyenek. Mi a teendő hogy müködjön a gép? Alaplappal lehet valami? A vinyo amugy kerregett!
2014. szept. 18. 21:24
 1/5 anonim válasza:
én újratelepítettem+reseteltem a bios-t és jó lett! ;) Remélem segítettem!
2014. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és azt hogyan tudom megcsinálni? Értek a gépekhez de ilyennel még nem volt dolgom:)
2014. szept. 18. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy értesz...

A rendszer elindul? HD Sentinellel nézd meg a merevlemezt.

2014. szept. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lajos54 ***** válasza:

A kiírt szöveg magyarul: "lemez olvasási hiba történt". Ezt okozhatja a HDD meghibásodása is, de okozhatja az oprendszer sérülése is. Esetleg még az is, hogy valahogyan elállítódott a beállítás, és rossz helyen keres a rendszer. De ennek a legkisebb a valószínűsége.

Szerezz be egy CD-ről indítható, úgynevezett "Live" oprendszert, például Ubuntu-Live. Berakod a gépbe, elindítod, majd amikor már működik (géptől függően viszonylag sokáig tölt be) megpróbálod megnyitni a HDD-n a különféle mappákat, elsősorban a Windows-t. Ha sikerül, akkor nem a HDD a hibás. Ez esetben valószínűleg az oprendszer sérült, jöhet az újratelepítés.

2014. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lajos54 ***** válasza:
Ja, és természetesen újratelepítés előtt ezzel a Live oprendszerrel le tudod menteni a HDD-ről azokat a dolgokat, amire még szükséged lesz, majd az újratelepítés után (képek, doksik stb.). Természetesen egy másik partícióra, vagy valami külső tárolóra.
2014. szept. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!