Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot vásárolnék, de milyet?

Lacesz788 kérdése:

Laptopot vásárolnék, de milyet?

Figyelt kérdés
Árban egy 140 ezer ft körüli összeget szánnék rá, ami már ssd-vel szerelve értendő, mert az nekem eléggé szükséges. Egy lenovo B590-et néztem ki, amelyik i3-as procival szerelt, és geforce 720m vga van benne. ez kb ennyire jön ki és jókat hallottam róla, de katasztrofális dolgokat olvasok a lenovo szervizeléséről, még ha erre a típusra azt is mondják, hogy nagyon megbízható laptop, ezért kicsit elbizonytalanodtam vele kapcsolatosan. Érdemesebb volna más márka után néznem, amelynek szervize megbízhatóbb esetleges meghibásodás esetén? A válaszokat és segítséget előre is köszönöm mindenkitől!
2014. szept. 18. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lenyegesen roszabb lenne a szervizelese. Amugy ha a gyorsasag a fontos nalad, akkor lodd ki a dedikalt videokartyat es nezz i5-el szereltet ha talalsz. Ha nem, ez is eleg szimpatikus gep.
2014. szept. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézd, én az összes ismerősömnek használt üzleti laptopot szoktam ajánlani, az utóbbi egy-két évben 10-20 darabot vettünk összesen ugyanonnan, mindenkinek hibátlan, és a fenti ár feléből-kétharmadából olyan gyors gépet kaptunk (SSD-vel, természetesen), ami újként min. a duplája lenne (és a még mindig az otthoni, silányabb kategória). A garancia persze csak 6 hónap, de valamit valamiért.
2014. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! cikk is készült róla márciusi dátumozással, hogy sok probléma van/volt a lenovo laptopok szervizelésével. Hogy ebből mi igaz és mi nem én nem tudom, volt akitől csak jókat hallottam róla, főleg ezzel a típussal voltak nagyon megelégedve azért is esett erre a választás. Egy megbízható márkának tartják azért és én is, csak ez kicsit eltántorított, hogy lehet másik márka után kellene nézzek, amelynek jobb a képviselete itthon, mondjuk asus, vagy dell. A dedikált vga-t azért gondoltam bele, hogy grafikus feladatoknál biztosan dob rajta, hogy nem integrált van benne. Biztos vagyok benne, hogy használtan jó áron, jókat lehet találni, de sajnos új munka és sok utazás révén ilyen sos-be került a laptop vásárlás, amit jelenleg csak hitellel tudok kihozni, így csak az új vásárlása opció van, én nem találtam olyan boltot ahol lehet használt termékre is hitelt kérni. Igazából a fő hangsúly a márkán lenne az esetleges meghibásodások esetén. Ami fő szempont hogy matt kijelzős legyen, mert azt hallottam a szemnek hosszabb távon jobb mint a fényes, hogy i-s procija legyen amiből ebben a típusban a 3110m egy elég jó legalábbis cpu összehasonlító oldalakon sok u végződésű procit maga mögé utasít és az ssd. vga annyira nem mérvadó de úgy voltam vele ha részletben ennyi belefér akkor már legyen benne dedikált vga biztosan az is dob rajta valamennyit sebességben.
2014. szept. 18. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!