Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem megy az internetem a...

Nem megy az internetem a számítógépen! Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet a következő: nemrégiben vettem egy routert (TP-LINK típusú) és a laptopon megy is az internet viszont a gépen hiába írom be az internetszolgáltatótol kapott felhasználónevet és jelszót ezt írja ki: "A hozzáférés meg lett tagadva, mivel a felhasználónév és/vagy a jelszó a tartományban érvénytelen volt."


Keresgéltem a neten, és rájöttem, hogy valamiféle net megosztás problémáról van szó. Találtam is megoldást a következő oldalon:

[link]


Követtem a lépéseket, viszont hiába írok be akármilyen ip címet, a számítógép egyszerűen semmit sem fogad el, pedig tudomásom szerint a routerem ip címe 192.168.0.1


Mit tegyek?



2014. szept. 19. 21:28
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Igen, magán a routeren kell az internet szolgáltatótól kapott felhasználónevet és jelszót beálítani. Mert a routered van nem a gépek feladata, hogy csatlakozzanak. Sőt a a számítógépről le is kell törölni a korábban beállított PPPoE virtuális adaptert, mert később bekavarhatnak.


Szóval ha nem éred el a router webes beállító felületét, annak számtalan oka lehet. Pl hogy rosszul van összekötve a router a géppel és a modemmel. Vagy nincs feltelepítve hálózati kártya drivere, vagy az internetes böngésződ egyik toolbar -ja, vagy egyéb beépülő marhasága megakadályozza, vagy a tűzfal program blokkolja, stb.


Ez a leírás szerintem segíteni fog:

[link]

2014. szept. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél és ez az oldal is nagyon hasznos! Megpróbálom megoldani ezek alapján.
2014. szept. 20. 21:28
 3/4 A kérdező kommentje:
Sikerült! Mégegyszer köszi.
2014. szept. 24. 15:55
 4/4 P.O.C. ***** válasza:
Szívesen!
2014. szept. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!