Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettünk egy nyomtat--fénymásol...

Vettünk egy nyomtat--fénymásoló-szkennert, és nem ismeri fel a gép. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

3 géppel is próbáltam, bedugtam a konnektorba, usb-vel hozzácsatoltam a géphez, és azt írta, hogy "az eszközillesztő szoftver telepítése sikertelen", majd "unknown device csatlakoztatva".

A CD-t amit kaptam hozzá próbáltam, beraktam, és kérdezte rögtön, hogy hogyan akarom telepíteni a nyomtatót (lehet vezeték nélküli módban is, de először ahhoz is kell usb-s kapcsolat). Kiválasztottam, hogy USB-sen akarom, majd azt írta "csatlakoztassa a nyomtatót, és menjen a tovább-ra". Nos, rámentem a továbbra, úgy, hogy be volt dugva az USB portba, és azt írta, hogy "a gép nem ismeri fel a nyomtatót".

Így aztán foggalmam nincs mit kéne csinálnom, valaki valami ötlet?



2014. szept. 20. 17:39
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
100%
Gondolom HP márkájú. Azoknál meg csak akkor kell csatlakoztatni a nyomtatót az USB portba, mikor a driver telepítőprogram erre kér. Tehát semmiképp ne legyen addig csatlakoztatva! Utána fel fogja ismerni.
2014. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bezony !! :)
2014. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Samsung márkájú, de a dolgot kipróbálom.
2014. szept. 20. 18:05
 4/9 A kérdező kommentje:

Na, most megpróbáltam, és ugyanazt írta ki: (az előbb nem pontosan írtam)

"A nyomtató nem található.

Ellenőrizze, hogy csatlakoztatva van-e."

2014. szept. 20. 18:13
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

Mi a pontos típusa a nyomtatónak?

A számítógépre a chipset driverek fel vannak telepítve?

2014. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Samsung XPress M2070F

Fel kéne, hogy legyen, és mondom, 3 gépen is ugyanez volt, szóval valószínű nem az a baj.

2014. szept. 20. 19:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg másik kábellel, talán az a rossz.
2014. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Igaza lehet az előzőnek. Nem rég egy USB hosszabbítóval jártam így. Nem ismerte fel a gép róla az USB Wi-Fi adapterem, másik USB hosszabbítóval ami ráadásul sokkal hosszabb volt simán ment vele.

Szóval egy probát megér a kábelcsere is.

2014. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, tényleg a kábel volt a rossz.
2014. szept. 21. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!