Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne működtetni...

Hogyan lehetne működtetni egyszerre a core i5 grafikus igp-t és a dedikált videókártyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hogyan lehetne működtetni egyszerre a core i5 grafikus igp-t és a dedikált videókártyát?


Gép: core i5 4440

asrock h97 performance alaplap

radeon hd 6670


Ha letöltöm az intel oldaláról a graphics drivert,akkor az írja ki,hogy ez a számítógép nem felel meg a szoftver minimális követelményeinek.

Pedig a 64 bites verziót töltöttem le,mert win 7 ultimate 64 bit-et használok.


A biosban kellene valamit állítanom? Egyébként a dedikált videókártyára van kötve a monitor,a virtu vmp-t szeretném használni azért szeretném ezt a dolgot megoldani.


2014. szept. 21. 06:56
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ne az Intel oldalát babráld hanem az Asrock -ét

[link]


Itt meg azt látom, hogy nem támogatja az alaplapod a Lucid Virtu MVP -t.


Amúgy meg az én Asus -om tudja, egyszer ki is próbáltam. Szerintem nagy baromság az egész. Ráadásul kevés játékkal megy csak.

2014. szept. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az intel honlapjáról a zip-es verziót töltsd le nekem akkor menni szokott :D
2014. szept. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehetne működtetni egyszerre a core i5 grafikus igp-t és a dedikált videókártyát?"


Mi a búbánatnak?????....

2014. szept. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

#3: Már írta, hogy Lucid Virtu MVP miatt. Ez egy technológia, ami arról szól hogy az APU együtt tud működni a diszkrét kártyával. Így meg lehet növelni az FPS számot, és a v-sync bekapcsolása általi szaggató jelenségeket. (Állítólag).

Ezt nagyon sok közép és felső kategóriás Asus és ASRocK alaplap támogatta.

https://www.youtube.com/watch?v=6OdoVnPcdm0

https://www.youtube.com/watch?v=V5kb0ixuLqU

Továbbá jó még arra is, hogy ha csak dolgozol és vagy netezel a gépen, akkor a diszkrét videokártyát teljesen ki tudod kapcsolni, amivel energiát spórolsz meg.

https://www.youtube.com/watch?v=mJqh_yScGOM


Mondom én kipróbáltam, nem rossz elképzelés, de én nem sok különbséget vettem észre. És a driver verziókkal is kényeskedik ez a technológia. Szerintem sokkal több nyűg van vele, mint amennyi haszna van.

2014. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Aida-ban futattam is egy tesztet,és meglepőn magasabb lett a cpu pontszáma úgy,hogy bekapcsoltam biosban a cpu igp-jét. 24570-ről 29780-ra nőtt a pontszám,de játékokban nem vettem észre gyorsulást. Gondolom ide már kevés a hd 6670
2014. szept. 24. 16:48
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Az úgy nem elég, hogy engedélyezed az IGP -t. Kell hozzá a szoftver is amit a fenti videókba láttál.

De mondom, nem támogatja az alaplapod.


A procira meg csak azért kaptál több pontot mert engedélyezted az IGP-t, nem azért mert valóban gyorsabb is lett.

2014. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De ha nem támogatja az alaplapom akkor miért működik a virtu? mert miután bekapcsoltam biosban az igp-t utána már fel bírtam rakni az intel grafikus driverjét,és utána a virtut is. Mikor indítom a játékot a jobb felső sarokban virít a virtu logó,akkor gondolom működik csak nincs nagy teljesítménybeli különbség.
2014. szept. 24. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!