Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tablethez való billentyűzetet...

Tablethez való billentyűzetet telepíteni kell vagy ha összekapcsolom működnie kéne?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ezeket vettem meg még egy átalakítót hogy össze lehessen kötni, de nem működik. Az lehet probléma hogy nem ugyan az a márka? (bár ezt nem említik sehol)



2014. szept. 21. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ilyen átalakítót vettél és miért? Direktben kéne rákötni, gondolom micro USB csatlakozója van mindkettőnek.
2014. szept. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nem kell átalakító micro USB -s mind kettő.

(ha nem az a bill, akkor ott valami nem stimmel)


Nyelv és bevitelnél az alapértelmezettnél lehet engedélyezni a fizikai billentyűzetet.

2014. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A tablet micro usb-s a bill az valami mini nem tudom mi, vettünk hozzá átalakítót de nem működik.
2014. szept. 21. 21:07
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy LED van a bill-n gondolom annak világítania kéne mikor összekötöm.
2014. szept. 21. 21:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ezek után kéretik felpontozni :)

A gond az, hogy nem OTG átalakítót vettél, hanem simát.

A mini/mikro usb-nek 5 érintkezője van, míg a sima usb-nek ugye 4. Plusz a foglalat persze. A sima mini/mikro kábelben a nagy csatlakozó 1-2-3-4 érintkezője a kis csatlakozó 1-3-4-5 érintkezőivel vannak összekötve, a 2. érintkező nincs használva. OTG kábelnél és átalakítónál a 2. érintkező össze van kötve az elsővel. Ezzel jelzi a készülék felé, hogy egy olyan eszközt csatlakoztatsz rá, aminek tápfeszültséget kell szolgáltatnia, míg normál esetben ugye, töltő vagy gép csatlakoztatásánál ő fogja kapni a feszültséget.

Tehát vagy veszel mikro USB csatlakozót és magadnak módosítod az átalakítót, ha értesz hozzá, vagy kifejezetten OTG átalakítót veszel. Az a tapasztalatom, hogy a magyarországi informatika/telefon szaküzletekben alig ismerik ezt az eszközt.

2014. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyenem van hozzá. Tehát akkor ez a gond?

2014. szept. 21. 21:23
 7/11 A kérdező kommentje:
Ebben meg nem vagyok otthon, de 5-5 érintkezője van a tableten, a bill-n és az átalakítón is.
2014. szept. 21. 21:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Tuti. OTG-nél nem működhet a charging funkció. De ha nem lehet kapni mini USB female - micro USB male OTG csatlakozót, akkor nem tudom, hogy ezt hogy oldod meg. Kéne mini USB lengő aljzat, micro USB csatlakozó és egy darab kábel valami régi USB eszközből, vagy bármilyen vékony 4 eres kábel. A micro csatlakozóban az 1-2 lábat összeónozod, a többit meg értelemszerűen sorba. 1-2/3 2-3 3-4 4-5. A gond az, hogy lengő mini aljzatot még sose láttam.

A másik és egyszerűbb, hogy ha levágod a bill. csatlakozóját és forrasztasz a helyére micro USB csatlakozót, amiben az 1-2 lábat összekötöd. Csak akkor bukod a garanciát.

2014. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy 5-5-5 másképp nem lehetne összedugni, ez a szabvány. A gond az, hogy a billentyűzetben az 1-2 láb össze van kötve, az átalakítón viszont a 2. meg van szakítva. Azért tud tölteni.
2014. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt fordítva van a számozás, de a lényeg ugyanaz:


[link]

2014. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!