Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit vegyek otthonra? NAS+route...

Mit vegyek otthonra? NAS+router vagy router+külső HDD?

Figyelt kérdés
Régen volt egy dlink 313 nas szerverem ami ugyan ellátta a feladatát, de nagyon lassú volt. Szüleimnek lett véve egy Asus rtn 65u router amibe láttam, hogy már usb-n keresztül gyakorlatilag tudja a NAS funkciókat is. Mivel jelenleg nekem otthon se routerem se nas szerverem nincs így még szabadon válogathatok Ti mit javasoltok? Illetve ha nem Asus rtn-65u router akkor melyiket javasoljátok? És nas szerverből? Fontos a torrent, FTP és nyomtató szerver funkció.

2014. szept. 21. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A fent említett "Asus rtn-65u" routerről nem tudok nyilatkozni, de általában a routerek USB portjai elég lassúak szoktak lenni, még egyedi szoftverrel is. Ha nem zavar, hogy pl. torrentnél csak csordogál a letöltés, akkor a Router + Külső HDD valamivel olcsóbb megoldás. De ma már a kisebb 1-2 férőhelyes NAS szerverek sem túl drágák, szerintem az jobb választás.
2014. szept. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Én is egy darabig routert használtam torrent letöltésekre, egy TP-link WR1043ND v1 openwrt -vel, csak a szívás volt vele, nagyon instabil volt, és a beüzemeléssel is rengeted idő elment. Na meg lassú is volt mint a tetű.


Gyakorlatilag ingyen hozzá juttattam régebben, egy vékonyklienshez. Eddig nem foglalkoztam vele, mert régi régi elavult vacak, de nem fogyaszt többet 15W -nál, és bírja torrentet, nem fagy és nem indulga Windows 2000 -ret raktam rá. Én ezek után azt mondom, ha otthoni célokra használod nem éri meg vele kínlódni, se NAS -al se okosított routerrel.


A múltkor nézegettem, és SSD -vel újonnan kb 40 ezerből kijön egy miniITX -es konfig.

Ennyiből viszont még egy combos NAS -t nem tudsz venni, csak egy valamirevaló okosítható routert. Aminek a garanciáját kockáztatod ezzel, és akkor még ne is beszéljünk arról, hogy csak egy mezei routered van, nem pedig egy teljes értékű számítógéped.

2014. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy olcsó teljes értékű pc-ből kialakított NAS sem rossz ötlet.

Én ehhez annyit tennék hozzá, hogy ha nem akarod teljes értékű gépként használni, csak NAS szerverként, akkor ne tegyél bele SSD-t.

SSD-re nem fogsz letölteni, mert erősen csökkenti az élettartamot.

Ha szerverként üzemel a gép, nem fogod gyakran ki-be kapcsolgatni, és komolyabb programok sem fognak rajta futni.

Ez esetben tökéletesen elég a rendszer számára is egy HDD.

És akkor már megúszod az egészet 20-30e körül is.

2014. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nemrégiben vettem 1 D'LINK DIR D-636L. Lehet hozzá csatlakoztatni külső vinyót , van hozza egy Shareport gagyi kis web-es felület. Az a gondom, hogy ez a felület csak 2 Gigát tud mozgatni és egyszerre csak egy file-t. Nincs valami megoldás , hogy többet és nagyobbat is tudjak mozgatni?
2014. szept. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!