Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépemen megint felkapcsoltam...

A gépemen megint felkapcsoltam az áramot és megint zúgott de néztem a tápnak semmi baja mert működik akkor mi lehet?

Figyelt kérdés

2014. szept. 23. 07:30
 1/8 Tengor ***** válasza:

Az, hogy egy táp lead valamennyi áramot az nem azt jelenti, hogy nincs baja.

Ettől függetlenül lehet, hogy csak valamelyik tekercs ciripelését hallod, ami kb normális.

2014. szept. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy így neten keresztül mi nem halljuk milyen zúgás is az. Mennyire hangos?


Az oka több dolog is lehet. Nekem például a HDD-m, egy Samsung HD103SJ, ami hajlamos a rezonálásra, ami átadódik a házra, ezért az zúg. Nem túl hangos, ám eléggé idegesítő. (Pedig a keret műanyag. Kicsit megkocogtatom a ház oldalát, elmúlik. :-/ )


Ennél hangosabb volt, mikor a tápegységem ventilátora csapágyas lett. Ugyanígy, a hátsó ventilátor haldoklásánál.

2014. szept. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ez csak akkor van ha hátul felkapcsolom a kapcsolót és ilyen pici zúgás nem hangos 3 másodperc alatt elmúlik. Mikor bekapcsolom a gépet semmi baja ugyanúgy működik jól .
2014. szept. 23. 13:48
 4/8 Tengor ***** válasza:
Valszeg akkor töltődnek fel a kondik.
2014. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké csak új gép és megijedtem hogy baja lesz mert most csinált csak ilyet kb. másodjára.
2014. szept. 23. 14:13
 6/8 Tengor ***** válasza:
Ettől elvileg nem lehet baja. Milyen táp egyébként (gyártó, típus)
2014. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tengor ***** válasza:

Ne privátba!

4 hónapja is lehetett vacak tápegységet venni, ezért kérdezem a típusát.

Egyébként mint leírtam nem biztos, hogy a kondik feltöltődésének hangja hibát jelent.

2014. szept. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tengor ***** válasza:

Írtam, hogy ne privátba! Melyik részét nem érted?

Amikor az elosztót nem kapcsolgatod, akkor a táp folyamatosan áram alatt van, a kondik nem ürülnek ki. Amikor lenyomod az elosztót, akkor a kondikban lévő energiát az alaplap felhasználja, és mikor megint áram alá helyezed, akkor ezeket a kondik feltöltődnek.


De nem értem miért lovagolsz még ezen. Ha végre kinyögnéd, hogy milyen tápod van, akkor meg lehetne mondani h maradhat v. cserélni kell.

2014. szept. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!