Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A, , régi" fajta monitor árt...

Nikcsike0 kérdése:

A, , régi" fajta monitor árt a szemnek?

Figyelt kérdés
Az előző monitorunk bedöglött. Anya karácsonykor laptopot akar nekem venni, ezért az elromlott monitor helyére egy ,,régi" monitort rakott, hogy addig használjam azt.

2014. szept. 25. 19:10
 1/9 Tengor ***** válasza:
100%

Attól függ mit takar a "régi" kifejezés, illetve, hogy meddig nézed.

Ha valami vibrálós vacak, amire szűrőt kellene tenni és napi 8 órát nézed, akkor az bizony megterhelő a szemnek. Ha csak napi 1-2 órát használod v. normálisabb monitorról van szó, az ennyi idő alatt nem teszi tönkre a szemed.

2014. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sokan használnak ma is crt monitort. Ha van rá lehetőség, akkor annyira vedd fel a képfrissítési frekvenciát, amennyit csak elbír. 100-120 Hz már fele annyira rontja a szemedet, mint a 60 Hz.

Szerintem pedig azonos felbontáson sokkal szebb a képük, mint egy lcd-nek.

2014. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig CRT-t használok, 100 hertzen. Viszonylag sokat ülök előtte, de kis szünetekkel egyáltalán nem érzem, hogy terhelné a szemem.
2014. szept. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát 100 herzen nem is. Én néha használom a régi crt-t, 85 herzen, az se fárasztja a szemem.
2014. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy igazán régi CRT-t nem is lehet 100Hz-ig felhúzni. De minél magasabb, annál jobb, azért 60Hz CRT-nél elég fárasztó.


De karácsonyig nem halsz bele.

2014. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kétségtelen, hogy a CRT-k általában kisebb frekvencián működnek, ezért a vibrálás fárasztja a szemet.

De CRT-knél nem csak a vibrálás rongálja a szemet.

A katódsugárcsőből jövő sugárzás sem éppen egészséges.

Persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy 1-2 hónap, vagy év, és megvakulsz. Sokan használták, és használják ma is a CRT monitorokat különösebb gond nélkül.

De tény, hogy nem egészséges. Ha teheted, minél hamarabb cseréld le.

2014. szept. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa :)


Remélem örültök magatoknak!


Jól meg mutattátok a kis p*cs 45 százalékosnak, hogy ki itt a Jani! :)

2014. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! :) Megnéztem és 60 hertzes a monitorom, de szerencsére próbálom minél kevesebb ideig igénybe venni. Általában filmeket a Tabletten nézek (a monitor miatt), és csak a Manga szerkesztés végett használom a gépet, ami hetenként 3-4 óra. Az utolsó válaszolónak meg annyit, hogyha már unja saját maga társaságát, ne ide írjon bugyuta, fárasztó ,,válaszokat", mert nem vagyok rá kíváncsi.
2014. szept. 27. 11:36
 9/9 A kérdező kommentje:
*rájuk
2014. szept. 27. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!