Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Munkához, Photoshophoz konfig...

Munkához, Photoshophoz konfig összeállítás?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve belekezdtem a fotózásba, mostani gépemet cserélni szeretném, eléggé öregecske alig bírja a ha több RAW formátumú kép megvan nyitva..

Így szeretnék egy erős, időtálló konfigot összerakni amennyiben a keret engedi.

Amikor az időm engedné, olykor-olykor játszanék a jövőben kijövő GTA V-el. De ez a másodlagos cél.

A keret 170,000.- lenne, + emellé egy monitort is szeretnék 30,000-40,000 ft között.

A videokártya meg szerintem egy r9 270x lenne, de ez a ti álltálatok összeállított konfig dönti el.

A VIDEOKÁRTYA NINCS BENNE A AZ ÁRBAN!

Köszönöm



2014. szept. 26. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp egy i5-ös procit javasolnék, MINIMUM 8 giga rammal. SSD különösen ajánlott!
2014. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Így jol néz ki?:

Asrock B85M PRO4 alaplap 24 hó gar.

1 db 16,435 Ft


Kingston HyperX 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3K2/8G memória 99 hó gar.

1 db 23,689 Ft


Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD meghajtó 36 hó gar.

1 db 16,819 Ft


Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZRX merevlemez 24 hó gar.

2 db 13,909 Ft (2*1, esetleg 1db 2TB jobb lenne?)


Intel Core i5-4670 processzor 36 hó gar.

1 db 57,291 Ft


Sharkoon Vaya Value 4044951011704 számítógép ház 24 hó gar.

1 db 12,508 Ft



Chieftec CTG-550-80P 550W tápegység 36 hó gar.

1 db 15,566 Ft


Tudom hogy erős az inteleknek a hűtése, de a képszerkesztés és metán ha bele fognék a videó szerkesztésbe, akkor az eléggé terhelné a cpu-t.

Egy hűtőt tudnál ajánlani a processzorra, ha megfelelőt választottam?

2014. szept. 26. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:
egy 4590 lehet jobban megérné árban. hűtőnek egy COOLERMASTER Hyper 212 EVO. gyári is elég ha nem akarod húzni, de talán ez csendesebb. alaplapból pedig egy ASUS H97-PLUS jobb lenne (árakat nem néztem, bocsi, lehet a keret fölé csúszna, akkor korrigálok.)
2014. szept. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Chieftec táp helyett én az FSP Raider 550w-t venném, bár mind2 fasza táp, HDD-ből pedig inkább az EZEX -eset! 2*1TB az jó már csak az egyszerű szortírozás miatt is :)
2014. szept. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, ment a zöld mindkettőtöknek. A keret ugymond mindegy...nyilván akkor egy kicsivel többet fizetek hogy jobbat kapjak.

Ugye a videokártya később kerülne megvásárlására, ez nem probléma? Ettől fuggetlenul teljes mértékben tudnám használni a programokat? Esetleg filmet nézni addig?

2014. szept. 26. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:

a videokártyára csak a gtaV miatt van szükség. a ps és társai proci és memóriafüggők. (de inkább memória). nekem még nem sikerült annyit adni neki amennyit ne lenne képes felhasználni (bár ez pozitív bizonyos értelemben, hiszen így javul a teljesítmény) viszont anyagilag egy csőd! :)

asztaliba 10GB ramot is használ néha (nagyobb plakátok esetén)

2014. szept. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha komolyan foglalkozol a fotózással, akkor ne vegyél olcsó monitort képszerkesztéshez - főleg, ha Photoshopban hozzá akarsz nyúlni a képekhez, mert az olcsó monitorok színhelyessége nagyon változó lehet. És ha komoly monitort veszel, akkor is érdemes bizonyos időnként kalibrálni a színeit.

Gyakori, hogy nagyon szép a képe egy olcsó monitornak is, csak éppen egészen mást látsz rajta, mint ami majd a nyomdából kikerül, ahol jó minőségű, kalibrált eszközökkel dolgoznak.

Olvass utána, hogy milyen monitorokat ajánlanak grafikai munkához, képszerkesztéshez. Általában az EIZO-kat szokták javasolni, de más márkáknál is vannak olyan típusok, amiket már érdemes megvenni, néha már elérhető áron is, de ezek többnyire nem az olcsó modellek szoktak lenni.

2014. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!