Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA/DVI átalakító vagy kábel...

VGA/DVI átalakító vagy kábel a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
A lapotopomon csak vga kimenet van, és a dvi bemenetes monitoromat szeretném rákötni.

2014. szept. 27. 20:34
 1/8 BM-Striker ***** válasza:

Lényegében gyanaz a két megoldás.


Ha van VGA kábeled, akkor átalakító, ha nincsen, akkor kábel.

2014. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen igaz.


A DVI-nak is vannak változatai, lehet digitális (D), analóg (A) vagy mind a kettő (I).

A VGA analóg, azt analóg DVI-ra lehet egy sima átalakítóval pakolni max. Ugyanakkor, ha a monitor csak digitálisat fogad, akkor meg vagy lőve egy sima kis átalakítóval.


[link]

2014. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Analógot is fogad a monitor, vga csatlakozó is van rajta. A képe az teljesen korrekt vga kábellel meg szép, csak látszik rajta hogy vízszintes függőlegesen vízszintes vonalakba "hullámzik" vagy nem tudom pontosan mi (leginkább szürkés egyszínű háttéren látszik) , de a színek meg a kép meg minden teljesen jól megjelenik.


Aztán gondoltam, hogy esetleg átalakítóval lehet ez eltűnne, de már nem vagyok benne biztos.

2014. szept. 27. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:
az szerintem meg frissítési probléma.. a kábel szerintem nem oldaná meg
2014. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! A monitoron csinálj egy auto-konfigurációt, vagy állítgasd be. meg ellenőrizd a csatlakozó nem e laza.
2014. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem laptoppal lesz a gond, mert régebben egy másik monitort kapcsoltam rá akkor is ugyanezt csinálta. :/
2014. szept. 28. 10:10
 7/8 A kérdező kommentje:
ja és köszi a válaszokat!
2014. szept. 28. 10:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor ha a laptoppal van a gond, egy ilyen átalakító nem fogja megoldani.
2014. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!