Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy power color r9 280x...

Egy power color r9 280x videókártyának maximum terhelése alatt 1 nagyon pici tuningal (+100mhz) el mekkora kellene legyen a maximum hőmérséklete? Mert nekem crysis 3 alatt akár 95 fokra is felmegy a ventilátorok meg 65% on pörögnek.

Figyelt kérdés
köszi

2014. okt. 1. 16:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95 fok az ritka sok ! nem túl baráti ... milyen házba van ? rendes benne a légáramlás ? illetve vedd feljebb a ventilátorokat mondjuk 80%-ra
2014. okt. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

jó szelőzző házam van és még a házban +3 ventilátor is van


a ventilátor sebességét hiába viszem akár 100%-ra akkor is marad a hőmérséklet maximum 2 fokkal lesz kisebb :(

2014. okt. 1. 16:49
 3/22 anonim ***** válasza:
ás úgy, hogy leveszed az órajelet alapra?Mekkorák úgy a hőmérsékletek?
2014. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

100%-ra fel a ventiket.

Ha van hang a játék alatt akkor sem zavaró.

Amúgy +100mhz nem kis tuning,maximum szkeptikusan nézve.

2014. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Levettem az órajeleket alapra és kb 6 perc játék után(euro truck simulator 2) 85 fokos a vga ha leveszem a gép oldalát akkor meg 82 fok!


Ez szerintem még mindig sok nem?

2014. okt. 1. 17:46
 6/22 anonim ***** válasza:

100%-ra fel a CPU-t!


VENTIKET : fel(ha van hely) oldalra,előre,hátra.

Gondold el.

-3 fok volt az is,hogy csak levetted az oldalát.

Ez a -3 fok minek volt köszönhető? Csak annyit,hogy eloszlott,felkeveredett a szobahőmérsékletű levegővel a benti forró.


Milyen akkor szerinted,ha egy jól kiépített rendszer HŰVÖS levegőt fúj be 2-3 ventivel keresztül és az addigi benti meleg levegőt 2-3 venti szívja ki.

Lényegében felér azzal mint ha 10-12 fok lenne folyamatosan a szobában.


Ventit 100%-ra tedd.

Nem ártani nem árthat,ha pasztázod kicsikét.

Illetve mint írtuk vedd vissza az órajelet.

Ha pedig tuningolni akarod ,vízhűtés.

2014. okt. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Elírtam ,az első sort!

*100%-ra fel a venti fordulatszámát!

2014. okt. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Tehát akkor most gondolkodja azon,hogy hova lenne legjobban rakni azokat a külön 3 ventilátoraimat,hogy jó legyen a gépben a levegő?

Amúgy én az összes ventilátort úgy raktam be a gépbe,hogy a levegőt befelé fúják.Azaz a ventilátor azt az oldalát fordítottam a gépbe be amelyik erősebben fúja a levegőt.De ha most megfordítom a ventit akkor így szívja a benti levegőt és aztán kifelé dobja?


Akkor lehet,hogy nem is jól raktam fel a ventilátorokat?

2014. okt. 1. 18:09
 9/22 anonim ***** válasza:

Elől,oldalt be.

Hátul,felül ki.

2014. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
az elülsőt ventiket befelé fújjanak a hátsó pedig kifelé hogy kiszívja az átmelegedett hőt ! ha teheted ne pont valon legyen a gép ! ha teheted vegyél nagyobb teljesítményű házhűtőket illetve pasztázd ujra :D és minden ventit 100%-ra fel jah :D
2014. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!