Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire való a PC-n a COM port?

Mire való a PC-n a COM port?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most ha elkezdeném sorolni, eltartana pár óráig. :) Sokmindenre... Egértől kezdve, saját gyártású panelek irányításáig kb mindenre.
2010. jan. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Kommunikációs csatlakozási pont. Az USB előtt 2 kommunikációs port (illesztés) létezett a soros és a párhuzamos. (pl az egér a sorosra, a nyomtató a párhuzamosra - most mindkettő usb-n keresztül kommunikál) A portokat külön-külön lehet meg lehet címezni (magyarán megadni a vezérlés során, hogy melyik kimenetet válassza a program) A com portot még mindig kezeli az oprendszer, ezért az is fontos hogy egyes eszközök melyik portra kapcsolódnak, mert sok esetben nem felcserélhetőek.
2010. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen progival tudnám a portokat irányítani? Úgy értem hogy pl: COM porton keresztűl át tudnék-e küldeni egy másik gépre adatokat, fájlokat, progikat, képeket, stb...
2010. jan. 22. 16:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Soros egér csatlakoztatásához, amely - mivel a COM port maga is kihalófélben van - már igencsak ritka; ezen kívül soros porti nyomtatók csatlakoztatására, soros porton csatlakozó modem kezelésére... és nem utolsó sorban soros kábellel két gépet összekötve fájlokat tudsz átvinni egyik gépről a másikra.

Igazából komolyabb segítséget nem tudok adni, legutoljára a DOS-korszakban másoltam át így fájlokat, de böszme lassú. Meg még a Win9X-érában pl. Age o Empires-nél soros kábellel építettük ki a multiplayer-hálózatot.

2010. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

16:16-os vagyok

Olyan progival amit magad írsz.

a com port a számítógép és periféria összekapcsolására való. Asszem csak max win98-al tudsz 2 gépet ezen keresztül összekötni. Ha gépeket akarsz összekötni akkor a hálózati csatlakozást kell használnod. Ha nincs a gépedben hálókártya, hát be kell szerezni egyet. Az oprendszer jó esetben el fogja találni, hogy jó com portra tegye és nem lesz ütközés másik eszközzel, de nekem nincsenek jó tapasztalataim.


azt hittem valami saját vezérelt kütyüt akarsz illeszteni.

Ne kínlódj, keress más megoldást!

2010. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

OK. Köszi, csak kíváncsiskottam.


Mindig jó tanulni valamit :))

2010. jan. 22. 17:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Például a TotalCommander még mindig tud kapcsolatot létesíteni két gép között LPT vagy COM porton megfelelő kábellel. De ma már tényleg lassú, max. 115kbite/s az átviteli sebesség.

Nálam egyébként a szünetmentes táp vezérlése COM porton megy (gyárilag), GPS vevő is, és az időjárás mérő állomás is.

2010. jan. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bolond USB modemes mobilnetes eszköz, amelyiknek elméletben bárhol, bármelyik gépen, bármelyik USB porton működnie kellene, KIZÁRÓLAG a telepítéskor használton (pl. COM3) hajlandó működni. HUAWEI stick, mint olyan.
2010. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Igazából még arra lennék kíváncsi, hogy milyen elven működik ez a port-os vezérlés. Hogy lehet bármit is irányítani COM porton keresztül. Valamilyen program csak kell hozzá, nem? Ami kezeli a portot, és megmutat mindent hogy mi van a "másik végén". És, hogy lehet utasításokat adni bárminek is? Nekem van egy LCD kijelzőm a gépen, amit az LPT porton keresztül vezérlek LCD Smartie-val amit beprogramoztam hogy mit csináljon folyamatosan, és mit ismételjen. Azt szeretném megtudni, hogy Com port-al lehet-e csinálni valami ilyesmit.pl: gépeket hogy lehet irányítani ezen a port-on keresztül.?

2010. jan. 22. 22:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Vezérlőpultbam Telefon és modem beállításai: itt is jelöli, melyik USB portot használja pl. a modem (COM4 most). DE ahány USB port van, mindnek van egy száma (COM1-től kezdve).

Vezérlőpult/Rendszer/Eszközkezelő: itt állíthatod be a Portoknál a COM és LPT kapcsolatot.

2010. jan. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!