Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MI lehet a gond?

MI lehet a gond?

Figyelt kérdés
Pénteken cseréltem videókártyát (Sapgire 7750 1GB ról, egy Nvidia GTX650 2gbra) Azóta a gépen egyszerűen használhatatlan, pénteken semmi baja nem volt, tökéleten ment, és tudtam is játszani mindent. Még szombaton is semmi baja nem volt. De most vasárnap reggel kaptam egy kékhátteret kb reggel 10 óra körül (nem kékhalál volt) csak sima háttér, majd újra indítottam és semmi csak történt, arra gondoltam hogy mivel amd kártyám volt és cseréltem Nvidiara gondoltam meghülyült és újra raktam a win7-et. Egész vasárnap du. nem tudtam használni a gépet, mert nem volt hajlandó elindulni, a BIOS se töltöt be. Nem sípolt a alaplap. Majd miután szórakoztam a memóriával, egyiket kivettem, és bennem hagytam a másikat, másik slotba tettem, akkor kb 5 percig volt jó, utánna meg megint színes hátteret kaptam (zöld volt). Kb du 5-6 óra fele, meguntam és abbahagytam a szórakozást vele, majd olyan 8 és fél 9 fele, megint megpróbáltam, csak semmit se cseréltem illtve nem vettem ki belőle semmit, most viszont be is töltött a windows kb tudtam is vele dolgozni kb 15-20 percig majd utánna megint hátteret kaptam (barna) Most 21 órakor újra raktam a win7-et egyenlőre nem sok mindent raktam fel, csak a alaplapi dolgokat meg a videókártya drivert amit kaptam alapból CD-n. Egyenlőre most nincs baj, de szerintem ha újra indítom befog halni megint, nem tudom hogy mitcsináljak, mert már minden lehetséges dolgot végig próbáltam, amit csak tudtam.

2014. okt. 5. 21:47
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Legvalószínűbb, hogy driver vagy táp probléma.

Ha a gyártói driverrel nem jelentkezik a hiba pár hétig, akkor talán utána megpróbálnám a driver-t frissíteni, de ha a játékokban sem tapasztalsz lassulást, vagy egyéb problémát, akkor nem is biztos hogy frissítenék.


Ha így is előjön a hiba, akkor lehet, hogy vissza kell küldeni.

2014. okt. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

Szerk.:

Legvalószínűbb hogy driver vagy táp hiba - ezt úgy értettem, hogy ha nem a kártya a hibás, akkor ezekre gyanakodnék először.

2014. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Viszont ma reggel, nem tudtam bekapcsolni és csak a CDről raktam fel a drivert
2014. okt. 6. 11:28
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Ha magát a gépet sem tudod bekapcsolni, akkor az biztosan nem szoftveres hiba (driver vagy windows) hanem hardveres.

Milyen a tápod? Bár a GTX650 TDP-je csak 10W-tal magasabb, mint a HD7750, de a több memória is növelheti a különbséget.

2014. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 CspCsj ***** válasza:

Elfelejtettem:

Külön tápkábelt adtak hozzá? Rádugtad a kártyára?

(illusztrációnak:)

[link]

[link]

2014. okt. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!