Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől búg a tápom? Hogy...

Mitől búg a tápom? Hogy javíthatnám meg?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap elborult a gépem, és kikapcsolt. Amikornújraindítottam valami hangos, berregő, búgó hangot hallottam, és rögtön ki is nyomtam a gépet. Szétszedtem a házat, és a táp berregett.

Azóta szétszedtem, kitisztítottam, a venti nem akad, semmi sem ér bele. Ha a gépet oldalára fordítom nem búg.A proci is újonnan túlmelegszik és nem kapcsol be. A táp egy régi, Cheftic 350 wattos valami. Mivel lehetni orvosolni?



2014. okt. 5. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek magasszintű elektronikai ismereteid és/vagy nem akarsz száz munkaórákat beleölni, akkor kicseréled.
2014. okt. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elborúlt a gép… Vigyázhatnál rá.

Ez tényleg nem játék. De az sem biztos hogy a táppal van baj, akarmilyen mechanikus sérűlés lehet.

Vagy ha szeretnéd megjavítani akkor ha van hátúl a tápon egy kis piros kapcsoló amire 220 vagy ilyesmi van írva azt mentközben kapcsold át egy csavarhúzóval 110-re! xD Na ezt ne csináld mert fel is robban és még ki is gyúl.

Inkább vidd el szerelőnek mert nem játék!

2014. okt. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Én egyszer jártam így. Telepítésre volt nálam egy gép. Az asztalon kicsit hátratoltam a házat, és erre lebicsaklott az asztalról a két hátsó lába. Ez a kb. 1 cm -es zuhanás is elég volt ahhoz hogy tönkremenjen a ventilátor a tápba. Nem tudtam vele mit csinálni zörgött csattogott, biztos a csapágyazással lett valami így cserélni kellett a ventit benne. Pedig nem is gagyi táp volt, hanem egy FSP400 -as.


A te esetedben is valami ilyesmi történhetett. Szóval lehet neked is elég lesz ventit cserélni.

A proci melegedés meg attól van szerintem, hogy az eséstől a CPU hűtő is kimozdult rosszabb esetben eltört a rögzítése, nem árt ha ellenőrzöd ezt is.

2014. okt. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!