Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA és Cpu túlmelegedés...

VGA és Cpu túlmelegedés esetén lehet teljesítménybeli romlást tapasztalni?

Figyelt kérdés
A gépem már egy jó ideje vacakol főleg játékok esetén. Nem egy mai darab és még soha nem volt újra pasztázva (ha jól emlékszem 2008-ban kaptam) . (A VGA-t lehet valahogy pasztázni és ha igen akkor hogyan?) Régen futott rajta a Crysis első része ha ma sikerülne is elindulnia a gépen biztos hogy két perc múlva kikapcsolna az egész gép gondolom a túl melegedés miatt.

2014. okt. 5. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Cpu túlmelegedés: lefagy az egész gép


Vga

GPU: lefagy az egész, vagy leveszi a frekvenciát minimumra

VRAM: "szemetel"

2014. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1: nem egészen. Modern processzorok (kezdve a Pentium 4-gyel, AMD-k Athlon 64-től kezve ilyenek) képesek az úgynevezett throttlingra, azaz túlmelegedés esetén először visszaveszik az órajelüket (csökkentve a hőtermelést), és csak akkor fagynak/kapcsolnak le, ha ez sem használ. Ez egyébként mobiltelefonok esetén is így van.

Kérdező: alighanem nem ártana a gépednek egy takarítás és újrapasztázás, 2008 nem ma volt. VGA-kat is lehet újrapasztázni, de itt óvatosabbnak kell lenni, mert le lehet sarkazni a GPU-kat.

2014. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én évente újrapasztázom a procit.
2014. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 2

Na ezt jó tudni! :) Akkor a cpu is ugyan úgy viselkedik melegben mint a gpu-k. Mondjuk gyanús lehetett volna mert nekem legutóljára egy intel pentium 3 (1ghz) fagyott csontig egy 5 perc windows közben mindig. Pedig nem is sokat húztam rajta csak 100-150 mhz-et! :D és megadta magát… hiába állítottam alapra. Na mind1 régi szép idők.

2014. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
AMD Athlonnál bezzeg még nem volt throttling, tuningolt AMD AThlon 1250 mhz-es procit járattam 1350 mhz-en, csak hűtőbordával, venti nélkül, 90 fokos volt a cpu de bírta :D
2014. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: hát nem:) Erre játszott rá a híres-hírhedt tomshardware-es videó, ahol menet közben leszedték a CPU bordát, aztán megmutatták, mi lesz. Évekig lehetett utána olvasni, hogy az "AMD elég", talán még ma is tartja magát ez...

Ha valakit esetleg érdekelne, itt az ominózus videó: http://www.youtube.com/watch?v=NxNUK3U73SI

2014. okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerem azt a vidit, de azóta csak van már az amd procikban is ilyen védelem. Bár nekem az óta nincs amd-m :D
2014. okt. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!