Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyesmi mitől fordulhat elő?...

Ilyesmi mitől fordulhat elő? (alaplap nem érzékeli a PS/2-es billentyűzetet)

Figyelt kérdés

Van egy ASRock M266A típusjelzésű régi alaplapom, amit most előhalásztam a padlásról, gondoltam, minek porosodjon tovább.

Az alaplapra még annyi van írva, hogy Rev. 3.00, gondolom ez már valamilyen architechtúrás átalakítást takar - a netes képekkel szemben pl. annyi a különbség, hogy ezen nincsenek már SD-ram foglalatok, csak két DDR-es foglalat.


Amikor először próbálkoztam, se kép, se hang. Mivel még csipogás se volt, először azt gondoltam, hogy rossz chip van a BIOS foglalat helyén, és azonos méretű chippekkel el kezdtem cserélgetni, de persze semmi. Utána megnéztem neten, és láttam, hogy a rendes BIOS chip-nek kell benne lennie, mert rá volt ragasztva ugyanaz a típusszám.

Utána megnéztem a CPU-t, hátha valaki nagy okosan leégette, és amikor kiszedtem, akkor láttam, hogy az egyik lába majdhogynem el volt törve, annyira ki volt ferdülve. Végül sikerült nagyon óvatosan visszapiszkáljam.

Ezután már BIOS csipogás volt, de kép semmi. Három hosszú csipogás, utána hosszabb szünet, majd újra, és újra.

Utána megpróbáltam, hátha a RAM a ludas, és betaláltam, ugyanis jóval erősebben kellett beletuszkoljam, hogy meglegyen a kontaktus. Ez után már volt kép.

--------------------------------------------


Ezeket eddig azért írtam le, hátha valaki összefüggést vélne felfedezni a jelenlegi problémával!


Jelenleg elindul a BIOS, majd jelzi, hogy a memóriája hibás (a tipikus CMOS Cheksum error), majd jelzi, hogy a BIOS megnyitásához nyomjak F2-t, vagy az alapértelmezett értékek betöltéséhez F1-et.

Csakhogy képtelen vagyok rá, mert nem érzékeli a billentyűzetet. Még ahogy láttam, az alap feszültség sem jut el a billentyűzethez, mert egyszer sem villannak fel a billentyűzet LED-jei, amíg pl. más asztali gépeknél eddig azt láttam, hogy a számítógép bekapcsolásakkor a legelején felvillan mind a három LED. Itt ez sem történik meg.

3 PS/2-es billentyűzetet is kipróbáltam, mind a kettő PS/2-es csatlakozónál is, szóval kontakthiba, vagy rossz csatlakozás nem történhetett. Még USB-s billentyűzetet is próbáltam, hátha, de semmi. Se kép, se hang, mint mondtam, még az alap LED villanások sincsenek, szóval mintha fesz. sem jutna el a billentyűzetekhez.


Nem tudom, jelenthet-e valamit, de az integrált VGA csatlakozót használom, az ott van a PS/2 portok mellett.


Azon kívül, amit említettem, a BIOS az F1/F2-billentyűs üzeneteknél 2 rövidet csipog, egy kicsit vár, majd 1 rövidet, és "várakozó helyzetbe" kerül. A jobb alsó sarokban egy 85-ös hibakódot jelenít meg, amiről a neten azt találtam, hogy "Display any soft error message", amit én a "soft error"-ból úgy értelmezek, hogy olyan hibának kéne lennie, ami nem gátolja meg a gép indítását.


Szóval azt sejtem, hogy a BIOS még csak nem is látja, hogy gond van a PS/2-es portokkal. (??)


A BIOS-t amúgy próbáltam "reset-elni" a CMOS-Clear kimenet zárásával (jumper által). (Ennek mondjuk csak annyi lett az eredménye, hogy amikor ismét áramra dugtam az ATX tápegységet, az alaplap gombnyomás nélkül elindult (amit utálok, mert a frászt hozza rám)).


--------------------


Esetleg van esély rá, hogy legyen megoldás a problémámra, amit alkalmazni tudnék???


KÉREM, ha bárki bármit tud, írjon!!!

Előre is köszönöm a fárdtságot!



2014. okt. 6. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

itt az alaplapod kézikönyve, hátha többre jutsz vele:


ftp://europe.asrock.com/manual/M266A.pdf

2014. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet - egyenlőre! Legalábbis én pont a kézikönyveket sose találom meg.


Nade, meglátjuk, mire megyek vele.

2014. okt. 6. 17:59
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát, mondjuk az első, amit láttam, hogy nekem pont nem ez a verzió van, látszik is az alaplap rajzán, hogy itt még rajta vannak az SD-RAM foglalatok.


Ááááá, hülyék ezek a gyártók..... és szemetek. Még adott típusszámon belül is naponta átrendezik az alaplapjukat, hogy szegény civil halandók még kevésbé értsék a dolgot. :( >(

Már-már azon elgondolkodok, hogyhogy megéri nekik ezeket a változásokat kivitelezni. (értem ez alatt, hogy egyszerűbb lenne megtervezni az alaplapot, aztán hagyni a futószallagon, hogy legyártsák a gépek.... ugyan abból, és sokat, futószallagon könnyedén)...


Nah, mindegy, ez másik szitu....

2014. okt. 6. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:

nincs az alaplapon esetleg fent balra valahol egy USB-PS2 jumper tüskesor?

Talán ASUS lapoknál volt ilyen lehetőség, jumperrel lehetett kapcsolni két mód közt

2014. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, azóta nem írtam vissza, de egy isten vagy!! ;) [#1]


Magyarul nagyon-nagyon köszönöm. Az User-Manuals-ban megnéztem, ott tényleg volt egy jumper hely, ezek szerint ott elengedhetetlen volt legalább 1 variációt rövidre zárni.

És megoldotta. Őszintén, megvolt bennem a félsz, hogy valahol sérülhetett az alaplap, vagy nem fogok rájönni, hogy mi a baj.

De megoldódott, hála az linknek!! :D Még egyszer köszönöm!



(Bár most meg az a baja a BIOS-nak, hogy habár tudna USB-ről boot-olni, és meg is próbálkozik vele, az istenért sem akar menni neki. Pedig legalább már 3 különféle boot-olható PenDrive-ot beadtam neki, de semelyik sem volt neki jó, mind a 3-nál 3 külön hiba. A Francokat! :/ IDE CD olvasóm meg sajna nincs, pedig kéne, hogy egy Win9x-et vagy XP-t, vagy akár DOS-t felrakjak.)

2014. okt. 6. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!