Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy működik egy jó hűtőborda/...

Hogy működik egy jó hűtőborda/jó hűtés?

Figyelt kérdés

Hozzám került egy noti, nem tudok semmit az előéletéről. Igazából pontosítva a pasztát is belevehetnénk. megnéztem az érzékelőket, és például ha megnyitok egy böngészőt, egy időre felpörög a proci, és elkezd melegedni, egy kis időre felmegy 80 fokra is, de van, hogy ezt huzamosabb ideig tartja is. ekkor a hűtőbordák érzékelője 50-60 fokot jelez.

az érdekel, hogy ez a normális, vagy inkább az lenne, ha a proci és a hűtőbordák hőmérséklete közelebb van egymáshoz?

nekem mind2 logikus, a jelenlegi nyilván azért, mert a hűtőventilátor hűti a bordát, és az előbb utóbb hűti a procit is. a másik meg persze azért, mert elvileg a bordának kellene átvenni, és elvezetni a hőt. melyik a jó működési elv?


2014. okt. 6. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
A laptopok szeretnek melegedni, főleg a régebbiek. Pasztázd újra a procit.
2014. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, az a cél, csak ahogy utánaolvastam, elég alulméretezett a hűtése(Macbook 3,1). szóval azért érdekel, mert ha a ventilátor kb 40-50 fokon képes csak a hűtőbordát tartani, akkor ennél jobb nem lesz az eredmény sem valószínűleg? vagy tényleg az a jól pasztázott proci, hogyha tulajdonképpen ebben az esetben a procit is max 40-50 fokon tartaná, és terhelésnél meg 60on?
2014. okt. 7. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!