Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek se bírnám sokáig...

Szerintetek se bírnám sokáig 1440p-s (60hz) monitorral?

Figyelt kérdés

Szeretnék nemsoká még az új gépem elkészülése előtt venni egy új monitort.

Eredetileg 1440p-s monitort szerettem volna (Asus pb278qR)de aztán úgy voltam vele hogy még a 2560-as felbontást se tudom tovább tartani a konfigommal mint 1,5 év persze itt 60 fps körülről beszélek mert 60 hz es

Aztán el kezdtem azon töprengeni mert amúgy se esett jól ha lejjebb kapcsolom a 27' osat 1080p re mert az már nem szép, és ezért gondoltam inkább a 1080p 120 vagy 144 hz-es monitorokra (mondjuk Asus VG248qe vagy Benq XL sorozat valamelyike)

De szerintem túl sokáig azt se lehetne tartanom

Élőben lenne ezeket a legjobb megnézni de nincs olyan ismerősöm és az ilyen kaliberű monitorok meg se közelítik a media markt ot.

Esetleg most kezd bennem éledezni az a gondolat hogy 60hz- es full hd-t veszek és ha erősebb lesz a gépem majd akkor váltok felbontást is de nem szerettem volna egy ideig újabb monitort venni, főleg gépre nem szeretnék megint költeni ilyen nagymértékű kiadások után amik januárban érnek majd.

KONFIGURÁCIÓM:

Asus VII Ranger

I7 4790k

4x4 1600mhz CL8 Vengeance változat

500W FSP (Aurum)

Samsung 840 evo vagy pro

Egyedül a videokártya már megvan ami ott fekszik a dobozában az ágyam alatt :(

EVGA GTX 780 Classified (dual Bios)

A két monitor márkához ragaszkodok és persze konzolt is használok rajta de nem elsődleges szempont.

60 hz el nagyon sokáig ki lehet húzni ilyen géppel de majd csak most fizetés után tapasztalom szemmel a barátom gépét amit összeraktam neki csak elfogyott a lóvé videokártyára és ssd-re.Ha azzal meg tudok egyezni mert nem multizok csak single TPS FPS játékokról lenne szó tehát nem versenyszerű játszma.

Persze bárcsak lenne pénzem a vadiúj G-sync beépítéssel rendelkező Asus PG278q-ra mert ha nem is lenne 144 fps akkor leszabályozná 78hz-re de az már túl lépi a tervezett kiadásaimat.



2014. okt. 7. 09:20
 1/3 menta34 ***** válasza:
Vazze ez vérciki, nehogymá 100 colosnál kisebbet vagy 500 herztnél lasabbat vegyé! vazze há csóró vagy te? :D
2014. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Egyedül a videokártya már megvan ami ott fekszik a dobozában az ágyam alatt :( "


Remek befektetes. :D


Szerintem egy picit tulertekeled a felbontas es frissitesi frekvencia jatekelmenyre gyakorolt hatasat. Ha erdekes a jatek, nem fogod eszrevenni, hogy csak 1024*768 a felbontas, ha meg folyton csak a kepminoseget figyeled, nezz inkabb kepeket es ne jatssz.

2014. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért van már meg ilyen hamar a kártya mert alig használtan vettem egy megbízható embertől 5 év garanciával bőven,bőven a bolti ár alatt.
2014. okt. 7. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!