Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne kijátszani a...

Hogyan lehetne kijátszani a nyomtatóm nyomtatási beállításait, lehetséges ez ( bővebben lent )?

Figyelt kérdés
Posztert szeretnék nyomtatni a szobám falára de a nyomtatóm ( Canon Pixma MX395 ) max csak 4x4 ( 16 ) lapból álló posztert tud nyomtatni. Van arra lehetőség hogy ettől nagyobbat, mondjuk 8x8-as posztert nyomtassak? Persze A4-es lapokra.

2014. okt. 8. 08:59
 1/4 Tengor ***** válasza:
Vágd fel a képet 4 részre és a 4 részt nyomtasd ki 4x4-es poszterként!
2014. okt. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 coopper ***** válasza:

Vagy beirod a googlének : poster print sourceforge ha ingyeneset szeretnél : [link]


Egyéb esetben : poster print download : [link]


Sok sikert

Üdv.

2014. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

coopper ...


Rágugliztam amit írtál, azt nem találtam de találtam egy olyat hogy PosteRazor, leszedtem és jónak nézem de majd csak délután tudom kipróbálni...


És még valami ha mondjuk 5x5-ös vagy valamivel nagyobb posztert akarok nyomtatni, akkor egyik hogy mekkora felbontású képet keressek minimum, a másik hogy kb mennyi tinta kell neki ha minőségi fotónyomtatásra állítom a nyomtatót?


Valami harci járműves, NASA-s vagy national geographic-os képben gondolkodom mert azokban van sok nagyfelbontású

2014. okt. 8. 10:17
 4/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen a PosteRazor egy surceforgéről ingyenesen letölthető Poster nyomtató program (A surceforge az ingyenesség miatt kell a google keresésbe, ez egyébként egy fejlesztési hely, ahonnan van letöltés is).


Felbontás : minnél nagyobb annál jobb.

De számold ki, ha van a képed X*Y pixellel és szeretnéd belőle egy 5x5-ös posztert akkor 1-1 lapra egy sima osztásból kijön, hogy milyen méretű kép jut, (persze csak kb mert az utolsó lap nem lesz teljesen tele) tehát 1 lapra X/5*Y/5 pixeles kép esik.


Ebből következik, hogy ha meghatározod az egy lapra eső minimum kép nagyságát amit még ki lehet nyomtatni (pixelmentesen) pl 1280x1024 akkor csak vissza kell szorozni annyival amilyen posztert szeretnél ha 5x5-öst akkor 1280x5=6400 illetve 1024x5=5120 , tehát nagy képeket kell keresned 5x5-ös poszterhez a legideálisabb lenne egy 6400x5120-as kép (persze kisebb is jó, de akkor lehet, hogy pixeles lesz nyomtatásnál).


Tinta : Erre passzolok, itt egy oldal ahol vannak adatok, de a minőség nincs megadva ( [link] ) az elsőt tinta adatait kimásolom (nem tudom, hogy ez kell-e a nyomtatdba) : Canon CL 541 színes tintapatron 8.00 ml (kb.180 oldal)


Sok Sikert.

Üdv.

2014. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!