Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win 8.1 monitor felismerési hiba?

Osynho kérdése:

Win 8.1 monitor felismerési hiba?

Figyelt kérdés

Üdv!


Van egy tv-erősítő párosom, ami hdmi-vel csatlakozik az asztali PC-mre (erősítőre van kötve a tv) és ezen a pc-n van egy monitor is, dvi-n. Amióta 8.1-es win van fent, nem helyesen ismeri fel a tv-t, Win 8-al még jó volt. A felbontás alapból rendben van (1920x1080), de a filmek lejátszása 720p-re korlátozódik. A kép láthatóan nem natív felbontású, a kezelőfelület is életlen, aránytalanul nagy. Monitoron tökéletes, de amint áthúzom tv-re, nem jó. Target rectangle 1280x800, ezt írja pl a madvr.


Többféle lejátszóval is próbáltam, gyakorlatilag minden beállítást próbáltam, de hiába. Egy laptopról jó volt ugyanez az erősítő, tv kombó, amint feltettem arra is a 8.1 Pro-t, elromlott. Másik tv-vel tökéletes a hdmi kimenet, csak és kizárólag ez a tv és ez az oprendszer hibázik.


A tv Blaupunkt 50/211, a vga 7850.


Kérdésem az, hogy hogy lehetne ezt a hibát kiküszöbölni? Esetleg be lehet "csapni" valahogy az oprendszert? Például felismertetni vele egy másik tv-t, majd letiltani a kijelzők érzékelését? A másik, hogy valami frissítés a tv-re esetleg megoldaná a gondot, de nem nagyon bízok a noname tv-m támogatásában. :(


Minden segítséget megköszönök, 4 napja ezzel szórakozok. :(((



2014. okt. 10. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A driverek fent vannak rendesen? (A videokártyáéra gondolok leginkább.)
2014. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minden, természetesen. A win-t is újratettem, más driverrel stb. A hiba megvan: nem helyesen ismeri fel a tv-t. Ennek kijavítására törekszem.
2014. okt. 10. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Ez olyannak tűnik mintha a TV nem tudná a HDCP szabványt. Lehet hogy nem tudja, vagy csak a VGA HDMI interface szoftvere szar? (esetleg) Azt nem mondtad hogy Bluray 1080p vagy valami mkv 1080p -nél is csinálja?

2014. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A win install előtt tökéletes volt. Laptoppal tökéletes volt. Ha egy másik monitorral indul a win, és kikapcsolás nélkül rádugom ezt a tv-t, szintén jó. Aztán első restart után megint nem jó.


Néztem bd-t és mkv-t is.

2014. okt. 10. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!