Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cmos checksum error hiba, új...

P.O.C. kérdése:

Cmos checksum error hiba, új gombelem ellenére is?

Figyelt kérdés

Van egy ASRock 775Dual-VSTA alaplapom, ami folyton Cmos checksum error hibát dob áramtalanítás után. Két új elemmel is próbálkoztam. Az elem foglalatot kitakarítottam kontakt spray -el.

Az alaplap egyébként hibátlanul működik. Gyári alapbeállításokon van, csak boot sorrendet állítottam be.

Van valami ötletetek?



#BIOS #alaplap #ASRock #Cmos checksum error
2014. okt. 14. 10:50
1 2 3
 1/21 CspCsj ***** válasza:

Gondolom az elemeket kimérted (kicsi az esély, de hátha...)

és a BIOS beállításoknál a dátumot is átállítottad (több alaplapnál, ha nincs a gyári értékről átállítva, addig hibát jelez) és a módosításokat mentetted.


Ezek után még azt tudom elképzelni, hogy a processzor nincs a támogatott listában (vagy az alaplapi BIOS verzió még nem támogatja):

[link]


BIOS verziója?

[link]

2014. okt. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
resetelted a biost elemcsere után ?
2014. okt. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Persze, kimértem. Simán megvan bennük a 3V.

A proci is támogatott (Intel Pentium E2200)

A BIOS a legfrissebb van rajta. És a jumperrel való CMOS -resettel is próbálkoztam.

2014. okt. 14. 13:18
 4/21 A kérdező kommentje:

Ja és még annyi, hogy nem feltétlenül kell a jelenéghez áramtalanított állapot. Volt úgy hogy egy sima újraindítás is elég volt neki.

Ilyenkor a dátum is visszaáll 2008 -ra.

2014. okt. 14. 13:28
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
Dátum megmarad ?
2014. okt. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2014. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Az sem.

Most csináltam egy rövidebb 5 perces áramtalanítást. Most nem volt checksum error, viszont az óra 3 percet késett.


Nem az óra zavar engem annyira, mert arra van sok netes frissítő, ami minden bekapcsoláskor szinkronizál automatikusan. Inkább az hogy a RAM csak egyéni beállítás után marad 667 Mhz -en.


Valamiért a CMOS nem kap elég áramot. Kisebb zárlat. Ilyesmit tudok elképzelni. Látványos rendellenég nincs az alaplap felületén.

2014. okt. 14. 13:47
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
Akkor vagy nem jó a cmos vagy az elem nem jól érintkezik
2014. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
Egy fajta rammal probálod ?
2014. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%
A DDR 2 es ramok ugye 800 mhz sek ? fogadjunk
2014. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!