Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az az X-Ram és mennyit...

Mi az az X-Ram és mennyit számít, hogy 2 MB vagy 64 MB?

Figyelt kérdés

Vásárlási szándékkal nézegettem X-fi Xtreme hangkártyákat az interneten. Találtam 3 lehetséges jelöltet:

- Xtreme Audio

- XtremeGamer

- XtremeMusic


Az Xtreme Audio és a Gamer lennének a Music utódai, de úgy olvastam, hogy a Music mindkettőnél erősebb, viszont 2MB X-RAM van benne, míg a Gamerben 64MB. Miben befolyásolja ez a tapasztalt élményt?


Tudom, hogy a Music már nem kapható, de használtan 9000 forintért eladnák nekem.


Mellék kérdés: XtremeMusic vagy XtremeGamer? Melyiket ajánlanátok inkább?



2014. okt. 15. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

XtremeAudio felejtős, mivel nem emu20k chip van rajta, hanem egy régebbi modell.

X-RAM elméletileg segít a CPU terhelésének csökkentésében (arra szolgál, hogy játékok hangmintáit ott gyorsítótárazza a rendszer), kérdés, hogy a gyakorlatban mit jelent. Most rákeresve ezt a meglehetősen koros tesztet találtam: [link]

Persze ekkor még sokkal gyengébbek voltak a processzorok, valamint XP még lehetővé tette az audio hardver közvetlen elérését DirectSoundon keresztül...

2014. okt. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából úgy tudom, hogy az XtremeGamer és XtremeMusic verziókon valódi X-fi chipet használnak, míg az XtremeAudio emulálni próbálja. Nem tudom mennyire hibás elmélet, a hivatalos oldalukon a kommentek között olvastam.


Amúgy a válaszod alapján akkor inkább az XtremeMusic, ugye? Memóriám van bőven (DDR3 1600 Mhz 2X4 GB), a processzorom pedig erős (FX-8320), ezért az X-RAM nem sokat befolyásol, gondolom.

2014. okt. 15. 22:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, XtremeAudio - mint írtam - felejtős. Azokon egy olcsóbb chip van, amelyet SB Live! 24 biten is használtak...

Én hasonló helyzetben nem vennék 64 megásat (ahogy nem is tettem anno). Legjobb tudomásom szerint ehhez külön támogatás is kellene a játék részéről...

2014. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél, köszönöm!!
2014. okt. 15. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!