Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt hogy tudom megoldani?

Ezt hogy tudom megoldani?

Figyelt kérdés

Feltelítettem a hangkártyám driverét.. Erre ezt írja a windows: "This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)


If you want to use this device, you will need to disable one of the other devices on this system."


Ezt hogy tudom megoldani??



2014. okt. 15. 20:51
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Használsz külön kártyákat, külső eszközöket? (pl. külön hangkártya esetén a BIOS-ban kikapcsolnám az integráltat)


Megnézném még, van-e BIOS frissítés az alaplaphoz.

2014. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Külön hangkártyám van :D
2014. okt. 16. 19:34
 3/7 CspCsj ***** válasza:
BIOS-ban kikapcsoltad, vagy Eszközkezelőben letiltottad az integráltat? (persze csak ha nem használod) Van több kártya vagy külső eszköz? Vagy ha van soros/párhuzamos port, de nem használod, akkor azokat is letilthatod a BIOS-ban.
2014. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát hangkártya meg videokártya van a gépben.. És elméletileg kikapcsoltam az integráltat de a windows resi után rögtön nyomja fel nekem ez integrált driverét ...
2014. okt. 16. 20:02
 5/7 A kérdező kommentje:
BIOS-ban is kinyomtam és eszköz kezelőben is
2014. okt. 16. 20:03
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Akkor pár konkrétumot kérnék:

Külön beszerelt hangkártya típusa? (driver a rendszernek megfelelő? mert az is okozhat ilyesmit)

Alaplap típusa?

Ha eszközkezelőben látszik mindenből az integrált akkor azokon jobbgomb > Letiltás, majd újraindítás után talán így felszabadul annyi forrás (resource) ami elég lesz.

(ha az integrált videókártya is látszik akkor óvatosan, ha elmenne a kép, a BIOS beállításokat törölnöd kell az alaplapi jumperekkel, az alaplap kézikönyve alapján)

2014. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már megoldottam de köszi a segítséget :D
2014. okt. 22. 16:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!