Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fx8350 74°C-ot eléri gyári...

Fx8350 74°C-ot eléri gyári hűtővel BF4 közben az normális?

Figyelt kérdés
All CPU meter widgeten nézem mindig az adatokat. Ma rááltam a csipázásra, és hát a magaslatok miatt ilyenkor több adatot kell töltenie a cuccnak, hallottam is rohadt hangos a gép, eddig is az volt, de most furcsán, letettem asztalra és látom hogy 74fokos a maghőmérséklet...na nem csipáztam tovább menet végén kikapcsoltam a játékot. Egyébként nagyon hűvös házam van, Mtech NOB09A 18centis oldalventivel. Ha nem nyúlok hozzá csak kint van windowson akkor alapból szobahőmérséklet mellett 11-12fokon vannak a magok, szóval elég jó, vagy a program nagyon rossz értékeket közöl. Ez a gyári hűtő nagyon gáz, csak eddig nem akartam költeni rá. SZóval egyik kérdésem, hogy ez normális-e, a másik pedig hogy a fent említet házba befér-e a CM Hyper 212 EVO? Ház 200mm széles..MIndez fél órája történt..Köszönöm a válaszokat:)
2014. okt. 16. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos ehhez a processzorhoz természetesen jó a gyári hűtő is, ha nem tuningolod, de az AMD processzorok alapból nagyon melegek, viszont:


Ha veszel egy vízhűtést, kb. olyan 20 ezer forint körül lehet is olyat, ami így október táján olyan 25-26 fokon fogja tartani... ...ha játszol, akkor sem lépi túl az 50 fokot, legalábbis a FarCry3-nál, ami különössen hajtja a processzort!


Nyáron az alaphőmérséklete olyan 33 fokos, vízhűtéssel, és akkor sem megy 60 fölé játék alatt... ...a videokártya igen, de az más téma megint... :-)

2014. okt. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BM-Striker ***** válasza:

Elfér a Hyper 212.


Vízhűtésből csak 240/280mm-esek jobbak, mint normális 12-14cm-es léghűtések.


Egy 120mm-es vízhűtés egyedül a helytakarékosságan jobb mint egy jó léghűtés.

2014. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi srácok
2014. okt. 16. 13:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem nagyon nem jó ehhez a procihoz a gyári hűtő, hangos és nem tud eléggé hűteni amikor kell, az Athlon II X4-hez nagyobb hűtőt adtak, arról ne is beszéljünk hogy mennyivel csendesebb volt..
2014. okt. 16. 13:32
 5/5 BM-Striker ***** válasza:

Ez hőcsöves rézmagos hűtő, míg az Athlon II-höz sima alumíniumborda van.


A Phenom/FX hűtője erősebb jóval erősebb az Athlon-énál.


És azt is vedd figyelembe, hogy egy Athlon II x4-nek kevesebb ,mint feleakkora a hőtermelése.

2014. okt. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!