Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység i5 és r9 280x mellé...

XTiger kérdése:

Tápegység i5 és r9 280x mellé 14. 000 ft alatt?

Figyelt kérdés

Üdv, tápegységet szeretnék vásárolni 14.000 ft alatt.

Most a gépemben egy Intel Pentium g3258 van 4.3 GHz-re húzva, és egy gt 9500, de nem sokára szeretnék venni egy r9 280x-et és egy i5-öt.


Azt várnám el a tápegységtől, hogy vigye el az r9 280x-et, az i5-öt, 1-2 HDD-t, 1 SSD-t, és mondjuk 4-5 ventilátort.


Nem muszáj nagy márkának lennie, de adjon elég wattot ezekhez, legyen 12v-on legalább 40 amper, és ha bedögölne, ne vigyen magával semmit a gépemből.


Most egy HKC 5580 van a gépemben, de az r9 280x előtt mindenképpen szeretnék váltani.


Eddig láttam több félét ami megfelelne, de én erre gondoltam:


[link]


A Chieftecek általában jók szoktak lenni, sokan dicsérik, de még a jó márkákból is lehet gyenge széria.

Tehát azt szeretném tudni, hogy jó-e ez a táp, vagy esetleg van jobb az árában? Előre is köszönöm a segítséget.



2014. okt. 16. 07:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg ha van olcsóbb, és elég lenne ahhoz amit le írtam, akkor jöhet az is, minél olcsóbb annál jobb, csak ne ilyen közveszélyes legyen, ami bármikor vihet mindent.
2014. okt. 16. 07:20
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Pedig az olcsó az mindent vinni fog ! Tápon spórolni ....
2014. okt. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hé, nem tudom mi a baj, mi rossz történt veled, de nem én tehetek róla, szóval ne rajtam vezesd le légy szíves.

Ahelyett hogy ilyen negatívan állsz hozzá, jobban örülnék valami építő jellegű hozzászólásnak, amit még meg is köszönnék, hiszen azért tettem fel a kérdést mert nem szeretnék rossz tápot vásárolni. Igen tudom hogy a tápon nem szabad spórolni, de az nem azt jelenti hogy minél drágábbat kell választani, van egy bizonyos szint ami felett már érdemes az olcsóbbakat is számításba venni.

Lehet hogy rosszul tudom, de ez csak az én véleményem, és azért tettem fel a kérdést mivel kíváncsi vagyok más véleményére is, a tiedére is az lennék, ha nem ilyen negatívan állnál hozzá a kérdésemhez.

2014. okt. 16. 08:12
 4/8 BM-Striker ***** válasza:
60%

Egy felső kategóriás kártyához nem illik az olcsó tápegység.


Egyébként Corasir CX430 és Chieftec CTG-550 azok ami ilyen összegből szóba jöhetnek 280x mellé.


"Nem muszáj nagy márkának lennie, de adjon elég wattot ezekhez, legyen 12v-on legalább 40 amper, és ha bedögölne, ne vigyen magával semmit a gépemből."


Egy 25-30A-es ág is bőven elég e 280x-nek, a táp minősége sokkal fontosabb, mint a teljesítménye.


A 280x-nek 21A kell.

2014. okt. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Igen azt tudtam hogy 21A kell a 280x-nek, csak azt nem tudtam hogy a gép többi részének mennyi amper kell.

Mert azt mondják az a jó ha még marad bőven Watt amit nem használ ki a táp, és nem tudom hogy ampernél is így működik-e. Esetleg egy XFX Pro Series 550W-ot bele tudnék talán szorítani, LeC-nél 16k, de nem tudom az mennyivel jobb.

2014. okt. 16. 08:38
 6/8 BM-Striker ***** válasza:
55%

Egy kategóriával jobb, mint amiket írtam és Seasinic belsős, ha lehet vegyél olyat.


Ez egész rendszer-nek vga nélkül kb. 120w kell terhelés mellett.


A XFX pont jó lenne, úgy hogy maródna benne még tartalék is.

2014. okt. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
14alatt ne vegyél tápot 15+egy rendes táp legalább ha sokáig akarod hasznáni a géped ha i5re van pénzed akkor arra is legyen h megfelelő feszultséget kapjon...és ne leszold a másikat mert megjegyezte h hülyeség ilyen konfignál sz@r rágni a tápon.fsp corsair tt cm én ezek közül szoktam válogatni.de vehetsz jobb procit és egy 3000forintos tápot jövőre mêg új gépet :-D is
2014. okt. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
XFX Pro 450, FSP Raider 450/550.
2014. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!