Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy a teljes...

Miért van az, hogy a teljes képernyő rózsaszín lesz?

Figyelt kérdés

Lehet látni a rajta futó programot, csak épp nem a rendes színekben, hanem rózsaszínben.

Először akkor vettük észre, amikor a gyerekek elindítottak egy-egy játékot. Másra nem is használják a számítógépet egyébként, csak játékra. Én ebből arra gondoltam, hogy vagy magát a monitort kellene lecserélni vagy a videókártyát. De a minap meg kell mozgatnunk a gépet és akkor is más lett a színe a monitornak, amikor a gépházzal összekötő zsinórját bolygattuk. Rendesen be volt dugva, tehát nem az lehet a baj. És ekkor nem is futott rajta játék. Akkor biztosan a monitort kell lecserélni, vagy lehetséges, hogy valami mást is?


2008. aug. 11. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Több mint valószínű, hogy a monitor hibája. Mást szerintem nem kell cserélni.
2008. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem is volt hasonlo nezd at h a monitor kabel nem e serult ugye a foszineket kulon kabelek vezetik ha egyis szal is serult hianyzik egy fo komponens es pl mindent rozsaszinben latsz:P elkepzelheto hogy ez a baj... esetleg a csatlakozot is nezd meg, ezeket nem konnyu javitani de egy ugyes szaki akinek tureleme van tud uj csatlakozot rakni csak 16 kicsi szar kabelt kell ujracinezni en csinaltam egyszer mert kenytelen voltam, inkabb szenvedtem vele egy napig minthogy vegyek uj plazmamonitort, igy megusztam majdnem 0 forintbol)
2008. aug. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amint írtad, hogy a monitor mozgatása közben is változott a szín akkor az érintkezési hibára utal. Na most valószínű, hogy a kábellel van a gond, vagy pedig a monitor csatlakozójával. Próbáld mozgatni kicsit a kábeld, és ha 1-1szer megjelenik a jó kép vagy vmi változás van akkor vegyél egy új kábelt. HA ez sem sgít akkor még mindig ott az új monitor, de a kábel lényegesen olcsóbb.
2008. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Laptopomnak éppen ugyanez a baja van. De megmozgatom előre-hátra a képernyőt és máris jó. Nálad és nálam is érintkezési hiba lehet.
2012. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!