Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne stabilabbá...

Hogyan lehetne stabilabbá tenni a számítógépemet?

Figyelt kérdés

Van egy Acer (Aspire 5742G) laptopom, és az a problémám, hogy már a Windows indítása felirat után 2 perc míg betölt, és utána is marha lassú végig, akad minden videó, ha a böngészőben mondjuk megnyitok egy új oldalt, akkor megakad, kerreg a hang mint amikor kékhalál van, de nagyon ritkán volt kékhalál.

A gép már 3 éve megvan, de nem tudom mi lehet a baja, Advanced SystemCare 7.4-et el szoktam indítani, hátha valamit javul, de nem vettem észre semmi különbséget, a vírusvédelmem is nagyon jó (SpyHuntet 4-et és Kapsersky Pure 3-at használok, persze nem egyszerre indítom a kettőt)

Tudnátok valami tippet adni, mitől lehetne gyorsabb?

Még utoljára annyit, hogy a winchester hibás, 90%-os, de nem hiszem hogy ez okot adna a hang kerregésére, videó akadására.


2014. okt. 17. 15:16
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
Pedig de. A hibás HDD okozhat lassulást, fagyást, kékhalált. Cseréld!
2014. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És az adatokkal mi lesz, ami ezen van? Azt hogy teszem át?

Azt egyébként nem értem mi köze van a videólejátszáshoz a HDD-nek.

2014. okt. 17. 15:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Annyira működik az még,hogy beletedd egy 2,5 ös külső házba. Amikor benne van a gépbe az új akkor átmásolod.... Minden,ami a gépen történik, a HDD-ről történik...
2014. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget, gondolom ebből a 2.5-ös HDD házból mindegy milyet veszek.
2014. okt. 17. 15:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Majdhogynem. Van SATA2-es, SATA-3-as, az áruk nem egyforma és a sebességük. De szerintem neked SATA-2 es vinyód van, így elég. kb 2000 jó magyar forint.
2014. okt. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 pinkpancser ***** válasza:

Annyit még, hogy ha kiszeded a vinyót, nézd meg mennyi áram kell neki. Ha több mint 500mA, akkor olyan házat vegyél aminek két USB csatlakozója van.

Egyébként tegnap cseréltem vinyót egy laptopban hasonló problémákkal. Most már megy rendesen :)

2014. okt. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elvileg ez SATA 1-es(?), de ha jól tudom a SATA visszafelé kompatibilis, szóval akkor a 2-es jó lesz, ugye?

Seagate MK6465GSX (A hivatalos oldalt akartam linkelni, de az oldal nem engedi)

2014. okt. 17. 16:07
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocs, Toshiba.
2014. okt. 17. 16:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Sata 2-es az...
2014. okt. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ok, kösz.
2014. okt. 17. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!