Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valamilyen programmal meg...

Valamilyen programmal meg tudnám állapítani hogy a számítógép támogatja -e a 3 TB-os merevlemezt, mielőtt ténylegesen beszerezném?

Figyelt kérdés

Nem szeretném potyára megvenni a merevlemezt, hogy aztán ne ismerje fel...

Mindenképppen 3 TB-os merevlemezt szeretnék, a 2 TB-os a jövőben nem biztos hogy elég lenne.

Külső USB házba tenném és ilyen módon csatlakoztatnám, de gondolom felismerés szempontjából ez mindegy...

Tehát, létezik program ami kiírja hogy milyen méretű merevlemezt támogat a gép, esetleg a számítógép manual-ban keressek olyat, hogy 48 bit lba support és akkor biztos hogy támogatja?

Mondtam csak egy példát, nem tudom a 48 bit-es LBA meddig támogatja a merevlemezeket...



2014. okt. 19. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem két dolog számít igazán.


Az egyik a külső ház támogatása, és az UEFI BIOS megléte. Akkor mennie kell mindenféleképpen.


[link]

2014. okt. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Javítanám magam: UEFI megléte(BIOS helyett) :)
2014. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is ugy tudom hogyha van uefi akkor gpt ben 128 Tb ig támogatott
2014. okt. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hypno ***** válasza:

A 48 bit LBA a Windows XP idején volt lényeges és a 137 GB-nál nagyobb HDD-k címzéséhez volt szükséges.

De ezen a kapacitáson már rég túl vagyunk.


Külső házban való elhelyezésnél inkább a külső ház elektronikájának képességei jelenthetnek korlátot.

És nagy szükséged lesz egy gyors interfészre, mint a SATA3 vagy firewire, mert ekkora adatmennyiséget lassabb kapcsolaton keresztül mozgatni elég gyötrelmes.

2014. okt. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

UEFI boot opció van nekem, más nincs, ez így jó? Ez disabled.

SATAIII. winchester-t tervezek venni.

Tehát a külső 3,5 háztól is függhet hogy egyben ennyit lát -e a gép?

2014. okt. 19. 09:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Függhet. Fontos,hogy támogassa, érdemes körültekintően választani.


Ha a gép támogatja az UEFI bootolást, akkor nem lesz vele baj. Windows 64 bit is feltétel.


[link]


[link]


Bővebb leírást a témáról fentebb olvashatsz.

2014. okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Külső ház esetén már nem tudok utánanézni a támogatásnak, olyan 2010 körüli a ház, akkor gyártották.

Windows-ból 32 bit-eset használok, de akkor lehet hgoy Ubuntu 64 alatt használnám a Winchester-t ha a 32 bit-es Windows nem képes egyben látni.

Nagyon köszönöm a válaszokat.

2014. okt. 19. 11:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Oké! Szerény megjegyzés:


Ubuntu 64 helyett próbáld ki a Linux Mint 17 64 bit-et. :) Nagyon jól sikerült!

2014. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel eleve egy külső merevlemezt?
2014. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Van egy ház amiben tönkrement és cserélni szeretném a merevlemezt, azért gondoltam hogy praktikusabb meg lehet hogy olcsóbban is jövök ki.
2014. okt. 21. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!