Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya vagy alaplap?

Videokártya vagy alaplap?

Figyelt kérdés
Ma reggel a gépem (Gigabyte EP35 alaplap, Radeon 3870 videokari) bekapcsoláskor elég furcsán viselkedett. Bootoláskor (mielőtt elkezdte volna az oprendszert betölteni) függőleges pontozott vonalak jelentek meg, valamint jópár betű felcserélődött. BIOSba belépve ugyanez (furcsa karakterek, Standard CMOS helyett Svcndcrd COOS, setup helyett sgtur). A windows 7 betöltése után a kép szétesett, restart, csökkentett mód (ez simán bejött), videokártya letilt, ezután már tudtam használni a gépet, csak épp a videokártya drivert nem tudtam újrarakni (ugyanaz a jelenség, most az alap windows driverrel működik). Mi lehet a gond? Videokártyám szállt el, vagy alaplapommal van gond?
2010. jan. 24. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképpen a videokártyád
2010. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is,ha az alaplapod szál volna el akkor el sem indult volna a géped (szerintem).
2010. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vga szállt el.
2010. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a videokártya füstölt ki.De azért próbáld meg egy másik számítógépben talán mégis valami más hiba történhetett,mert nekem sem akart elindulni a képernyőm és azt hittem hogy a videó kártya,pedig az alaplapról volt kiégve egy kis c239 es kütyü,kicseréltem és most működik rendesen.
2010. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 elistvan ***** válasza:
Vga ramhiba lesz. Próbálj másik kártyát a lapba ha ezzel jól megy akkor kártyahiba tutira.
2010. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd át a videókarid, h. nem estek-e le róla alkatrészek, nekem is hasonló hibák voltak egy videókarival és elég sokat mérgeskedtem mielőtt rá nem jöttem, hogy a videókártyáról leestek SMD alkatrészek (alig 1-2 mm-es alkatrészek/ellenállás kondenzátor stb./).
2010. ápr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!