Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes megvennem az alábbi...

Érdemes megvennem az alábbi laptopot?

Figyelt kérdés

Használt/Új:Új

Processzor, Mhz:Core Duo T2350 (1860)

Memória, Mb:2048 MB

HDD, Gb:120 GB

Kijelző:15,4" WXGA

Optikai meghajtó:DVDRW

Modem:van

LAN:van

USB:4 db

Wireless LAN:van

Bluetooth:van

Videokártya:128 Mb Intel GMA 950 integrált

Op. rendszer:nincs op. rsz.

Billentyűzet:magyar

Egyéb portok:PCMCIA, VGA

TV kimenet:S-Video

Poz. eszköz:Touch pad

Kártyaolvasó:3 in 1

Akkumulátor:4400 mAh (Li-ion)

Jótállás:1 év

125.800Ft-ba kerül!

Kinéztem ezt a notebookot, és szeretném megkérdezni , hogy kinek mi a véleménye róla.Van e valakinek ilyen típusú, márkájú gépe és hogy mik a tapasztalatok?!Az ilyen akkumulátor milyen sokáig bírja?Mert erről nem tudok semmit!!

Aki tud segíteni, az írjon!!


2008. aug. 12. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A laptop márkáját sehol sem tűntetted fel vagy csak az én figyelmet kerüli el többszöri elolvasás után is? :D

Nem írtad le mire szeretnéd használni.

Egy ilyen gép irodai használatra (szövegszerkesztés, internetezés, zenehallgatás, filmnézés stb) tökéletesen megfelel. Erre a célra évekig tudod még haszálni.

Komolyabb játékokra alkalmatlan a video vezérlő és a processzor miatt.


Az akkumulátora pedig "normál" használat mellet ha 4 cellás, olyan 2-2,5 órát bírhat, de ez csak egy tipp.

Ha az a cél, hogy az aksi sokat bírjon, akkor nézz körül a kisebb képátmérővel rendelkező notik között és az akku is jó, ha 6 cellás.

2008. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A márkája Fujitsu Siemens!
2008. aug. 12. 12:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem nem éri meg, mert ahogy az előző válaszoló is írta: szövegszerkesztés, internetezés, zenehallgatás, filmnézés jó, de ezekre egy gyengébb, és olcsóbb gép is megfelel, pl barátnőm most vett egy acer AS5315-öt, és a fent említett dolgokat tökéletesen tudja. A megmaradt pénzből pedig lehet venni egy tartalék aksit, és máris megkétszerezted a működési időt.

A másik, amit keveslek az a hdd, 125k-ért már lehet kapni 160gb-ost is, ami főleg a filmek miatt kell, ha belegondolsz, egy normál film 700mb. Namost oké, hogy ki lehet írni dvd-re, de ha az ember laptoppal mászkál, akkor nem hiányzik még félszáz cd plusz tehernek, legalábbis szerintem.


Az akkumlátor ideje is attól függ, mire használod. Ha csak bekapcsolod, és nézed az üres háttérképet úgy, hogy minden minimumra van állítva, akkor se bírja sokkal tovább 3 óránál. Ha csinálsz is valamit, akkor 2,5 óra, és így megy lefelé. De nagyban függ a beállítástól is, pl az lcd fényerejétől.

2008. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Uramisten Fujitsu Siemenst neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Most miért ne? Volt már neked ilyen márkájú laptopod...?
2008. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Miért mi a baj a Fujitsu Siemensel???
2008. aug. 12. 19:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen képzeld volt ilyenem, különben nem ellenezném ilyen hévvel.Engem is nagyon nagyon próbáltak lebeszélni róla, de nem hallgattam senkire, mert hittem abban, hogy az olcsó nem feltétlenül rossz. Hát , hülye ember a saját kárán tanul... Esküszöm büntetni kéne ennek a gyártását. Egyszerűen egy deka jó dolgot nem tudok róla mondani. Inkább tegyél hozzá egy kicsit, és vegyél egy DEllt Lenovot, vagy Asust.
2008. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Engem az Asusról beszélt le mindenki, hogy az milyen rossz!
2008. aug. 13. 09:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az egész géppark Asus. Nagyon jó márka, ahogy a lenovo dell, acer is, de ami a legeslegfontosabb, hogy az Asus szervize, borzasztóan rendes. Ennyire korrekt szervizesekkel még nem találkoztam.
2008. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

háát... azzal nincs semmi baj, h FSC , nekem is az van már lassan 1 éve, és semmi baja, bátyámnak már kb 3 éve van és annak sincs semmi baja. A fujitsu ekkora kijelzővel rendelkező gépekbe már 6 cellás akksikat tesz (nagyon ritka, h nem), szal az akksi mint az előttem szólók is mondták hasznáálattól függően (monitor fényerő, hangerő, proci milyen teljesítményen dolgozik -ez a 3 fogyassza legjobban- ,WLAN, bluetooth) 1,5 és 3 óra között mozog.

A videókarija kissé gyengusz,egy ati, vagy nVidia sokkal jobb lenne mint egy intel chipsetbe integrált, a proci tökélletes a memória is, az is szerencsés, h nincs oprendszer hozzá, mert sokra Vistát tesznek és XPhez hetekbe telne megtalálni a drivereket ezekhez meg meg szokott lenni lemezen mellékelve. Még egy hibája, h PCMCIA port van benne, az ExpressCard sokkal fejlettebb nagyobb sebességen dolgozik, és kissebb, kevesebb áramot használ, de ha ezt nem használod, és nem játékokra akarod használni, hanem irodába, vagy netezésre, akkor tökéletes választás.

2008. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!