Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt az alaplapommal/pro...

Ftibor1 kérdése:

Mi történt az alaplapommal/processzorommal?

Figyelt kérdés
Az alaplapom egy asus maximus z87 vi hero, a proci egy olcsóbb 1150 pentium g3450 3,4ghz dual core.(ideiglenes) Levolt frissítve a bios,mert eredetileg nem támogatta az alaplap a cpu-t. Az történt a tesómnak haza küldtem az alaplapot vidékre,ő nekilátott összerakta a komponenseket,de történt egykis baj,a processzort nem az előírt ábra szerint helyeztebe,így sikerült neki legyalulnia a lábakat.a monitor nemadott neki képet,így próbálta a procit forgatni benne,de úgysem változott semmit,mindezt áramalatt. Én az alaplap cpu foglalatát kijavíttattam, 17 láb károsodott,azok kilettek cserélve. A szerelő azt mondta,lehetséges,hogy a cpu károsodhatott, én is kipróbáltam a megjavított vi heromba,de a cpu ventilátora nem pörög fel.Az lehetséges hogy mivel a g3450hez a gyári hűtést használom és az ahoz kapott paszta,már kevés?Ebben az esetben mit csinálnátok? Mi lehet a baj,volt e már hasonló eset nektek is? Köszönöm a válaszolóknak előreis. :-)

#Asus #hibás cpu? foglalat
2014. okt. 20. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
17 láb. Jó ég, máskor add oda egy ősembernek az összeszerelés feladatát, az jobban megcsinálja neked xD.
2014. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Axel015 ***** válasza:
a gép elindul most rendesen?
2014. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2hete próbáltam bele raktam a procit,rácsatlakoztattam a tápot,ram is benne van,a ventilátor nem akar felpörögni.asus maximus vi heron.
2014. okt. 20. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Uhh, ahhoz már tehetség kell, hogy eltörd a lábakat.
2014. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 pinkpancser ***** válasza:

Tuti nem a hűtő miatt nem indul. Ez intel, tehát menni fog akár hűtő nélkül is, csak lassan. Na meg 53 wattnak nem is kell komoly hűtés. Gyanítom, hogy az lesz amit a szaki mondott. Ha olyan lábra kap tápot a proci, ahová nem kéne, akkor az a proci már kuka.

Egyébként áram alatt hogy próbálta forgatni?

2014. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gondolom,közbe a tápkapcsolóját lekapcsolta, fellazította a cpu ventilátor csavarjait.Majd kivette a procit,fordított rajta egyet,majd ismét visszaraktará a ventit,rögzítette,a táp kábeleket 24pin és a 8pinest is csatlakoztatta ismét,majd a táp kapcsolóját ismét lenyomta. Nagyjából
2014. okt. 23. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!