Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mégis mitől csinálhatja ezt a...

Mégis mitől csinálhatja ezt a gép bekapcsoláskor?

Figyelt kérdés

Olyan 2 hete történt ez első eset,hogy amikor bekapcsoltam a gépet, akkor normálisan felpörgette a vinyót, minden oké, majd amikor már beadná az Uefi-t ,akkor semmi sem történik, olyan mintha üresjáraton menne, majd hirtelen önmagától újraindult. Aztán ekkor már bejött az UEFI, de lefagyott , majd MEGINT újból újraindult , aztán innetől minden ment normálisan....


Egészen a mai napig nem volt semmi gond a géppel, teszteket is lefutattam,hátha az a gond, szinte egész nap járattam a gépet. Szétszereltem hátha felvannak púposodva a kondik az alaplapon, vagy esetleg valahogy meglazult volna a Sata kábel, de semmi.


Aztán ma amikor bekapccsoltam a gépet, is hasonlóan zajlott le. A Vinyó felpörög,ok, majd sötét képernyő,halk ventillátor hangok, a vinyón lehet érzékelni,hogy megy. Majd 3. próbálkozásra, bejön a Gigabyte logó(uefi) lefagy ---> megmozdítom az egeret--> elpixelesedett a kép az egér mozgatotott helyén,majd újraindult.....És azóta minden rendben van.


Én egyébként alaplap hibára gondolok, olvastam az egyik fórumon,hogy ez vagy alaplap,táp,vinyó esetleg memória hiba lehet.

RAM-ra azért nem gyanakszok,mert semmi jelét nem mutatja( fagyás,eltorzult grafika,bootolásnál sincs sípolás,nagyobb igényű programoknál sem látom azt,hogy bármi baj lenne.)


Konfigom :

Gigabyte ga b85m d3h

wd caviar blue 1 tb

kingston 4gb hyperx blu

chieftec ctg 500 80p

sapphire r7 260x

intel pentium g3420

és eredeti win7 home.(nem netes "eredetinek" titulált)


A gép kb. 2-3 hónapos csecsemőkorú :D ( Úgyhogy most nagyon fáj a szivem e miatt)


Kérlek segítsetek, valami táppontot adjatok ,hogy mégis mi alapján induljak el,hogy mi lehet szerintetek a hiba oka. Nagyon nem szeretném ha kampec lenne a vége,főleg hogy infó érettségihez igencsak kell a gépezet.



2014. okt. 21. 16:06
 1/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Alaplap hiba lehet

"Bios" legfrisebb?

Bios resetet már próbáltad?

Ha semi nem segit talán garizni kéne

2014. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Ha van másik (vagy más bemenetbe) probáld ki egeret, bill.t bár nem hiszem de hátha
2014. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bios nem a legfrissebb ,hanem gyári F9-es. Olvastam nem egy cifra dolgot,hogy miért nem jó utólag befrissíteni főleg ha nagyon nem értessz hozzá, úgyhogy inkább kihagyom.

Resetet még nem próbáltam,majd írok mi lesz.

Jah és az egér,billentyűzet nem a hiba oka.(sajnos...bárcsak az lenne csak)

Köszönöm a választ.

2014. okt. 22. 22:13
 4/7 A kérdező kommentje:
Reset megvolt, meg a ramot másik slotba tettem. Nem jelentkezett eddig még probléma.
2014. okt. 23. 13:24
 5/7 A kérdező kommentje:
jah és egeret,billt is másikba tettem.
2014. okt. 23. 13:24
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ha nincs gond ok

Bios frisitestol Ha felsz bizd szervizre de mamar ez szoszerint gyerekjatek es nemtortenhet helyrehkzhatatlan hiba (nem ugy mint regen...)

De persze egyikre sem biztatlak ha igy is rendbe van!

2014. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát remélem,hogy minden rendben van, de ezt majd az idő megmondja...

Ahol összerakattam a gépet, ott vállalnak BIOS frissítést...

Köszönöm a válaszod.

2014. okt. 25. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!