Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan is működnek a RAM-ok...

Hogyan is működnek a RAM-ok sebességei?

Figyelt kérdés

Tehát van nekem egy Kingmax semiconductor nevezetű ramom, melyre az van írva hogy 1300MHz megy, ám akármilyen programmal is nézem cpu-Z, Everest, azt írja hogy 663MHz.


Miért felezi meg ?


Vagy valójában az 2x663MHz, lényegében amíg DDR2 ramokat használtam volt egy ilyen elméletem, de ez lehet hülyeség, meg ez most DDR3.



2014. okt. 22. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
3x663Mhz=? :-)
2014. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na, a nagyobb része csak lemaradt... (moderátor, ha látod, töröld légyszíves.)


Szóval ez nem (egészen) így működik. Ugye egy négymagos 2GHz-es processzor sem felel meg egy egymagos 8GHz-es processzornak.


Everestnél az "effective clock"-ot nézd, ott 1300-nak kellene lennie.

2014. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ezt a cikket elolvasod mindenre fény derül:


[link]


[link]


igen jó az elméleted: DDR = Double Data Rate röviditése, = kétszeres átviteli sebesség magyarul

2014. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mekkora disznóság, ezek hallatán azt gondolnám, hogy


"1300MHz ezt vegyed hülye gyerek" - hű de jó akkor 2600Mhz sebességű rammom lesz, de valójában a 663Mhz a eredeti órajele csak a DDR miatt lesz 1300Mhz.


Amúgy kösz az infókat, megy a zöld

2014. okt. 22. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!