Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Össszeraktam egy gépet és...

Össszeraktam egy gépet és miután áram alá tettem felpörögtek a ventik és leállt a gép majd újraindult. Mikor kihúztam áram alól és visszadugtam akkor szikrázott és lecsapta az áramot. Mi lehet ez, miben okozott kárt és hogy orvosoljam ki a hibát?

Figyelt kérdés
2014. okt. 22. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Első összeszerelés után előfordul az ilyen, hogy felpörög, leáll és újraindul. Ha ezt többször csinálja, az nem normális.

A szikrázás miatt nem ment benne tönkre semmi, de ha nem működik normálisan, akkor valószínű a táppal lesz a probléma.

2014. okt. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Amikor lecsapta utána visszakapcsoltam az áramot, megpróbáltam még egyszer utána már a ventik sem pörögtek hanem egyből lecsapta.

(A táp egy régebbi típusú egyébként)

2014. okt. 22. 20:26
 3/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy utána kellemetlen szaga volt a tápnak
2014. okt. 22. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Túlterhelődött,kisült a táp (és remélhetőleg nem vitte magával a gép többi részét)
2014. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és a túlterheltség mitől lehetséges?
2014. okt. 22. 20:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól hogy túlterhelődött..

Gagyi,nem elég erős táp vagy selejtes volt egy olyan konfig mellett aminek jobb kellett volna.

2014. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ha berakok egy másikat ami jobb, akkor remélhetőleg működni fog?
2014. okt. 22. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Van esélyed de az is lehet hogy mindent magával vitt..
2014. okt. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van rá esély, hogy tönkre vágott mást is, de nem sok. Legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján. Vegyél bele egy erősebb tápot, ami ki tudja szolgálni a hardvereket, és nem lesz ott semmi baj.
2014. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 23. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!