Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD FX vagy Intel Core I?

AMD FX vagy Intel Core I?

Figyelt kérdés

Valaki nyissa már fel a szememet.


Hogy is van ez egy AMD Fx 8350 jóval olcsóbb mint egy Core i7 3770.


Mi az oka ?


Az hogy az AMD csak hatalmas nyers erővel képes elérni azt a hatékonyságot mint az intel ?


Ezt azért gondolom hogy az 3770 nek 4magja van ami 8 szálon megy 4core/8Threads


Míg az FX az 8core/8Threads magasabb órajellel aszem 4+GHz


Lehet hogy akik a hardverekkel foglalkoznak most sírnak a hülyeségtől de nem baj majd ők ki javítanak.


Egyébként haveromnak van egy FX 8350ese és olyan hangja van a gépének mikor én bekapcsolom a porszívót kötelező ilyen hangos hűtő rá ha nem akarom hogy kisüljön...


Lényegében nekem van egy Intel core 2 Duo E7500

Tudom nem lehet össze hasonlítani, de az olyan halk hogy aludni lehet mellette és a hűtéssel sincs gondom üres járaton 25C ha elindítok egy újabb játékot ami még megy akkor is csak 37C lesz. illetve 41C volt amikor Evil Withineztem de az nem ment valmi folyékonyan 24FPS Monsterlaggokkal 10 percenként 720p ben, 1080 ban diavetítés van. (Ezért elővettem a régi CRT monitort és 848x480 ban megy rendesen stabil 30 FP-sel. De elkanyarodtam egy kicsit.


Tehát olyan processzor lenne nekem az optimális ami nem olyan drága, jobb mint az enyém, és nem kell neki egy asztali ventilátor a hűtéshez, szeretem ha halk a gép.



2014. okt. 27. 08:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"Tehát olyan processzor lenne nekem az optimális ami nem olyan drága, jobb mint az enyém, és nem kell neki egy asztali ventilátor a hűtéshez, szeretem ha halk a gép."


-de mire? -játékra vagy munkára?

2014. okt. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"Az hogy az AMD csak hatalmas nyers erővel képes elérni azt a hatékonyságot mint az intel ? "


Ezzel szerintem sok helyen lehet vitatkozni, de ezt meghagynám másnak.


Az AMD jelenleg le van maradva technológiában, ezért ha 1-1 magot hasonlítunk össze, akkor messze van az Inteltől.


Az árkülönbség egyrészt onnan jön, hogy általában a jobb dolgok drágábbak. Másrészt az AMD-nek szinte muszáj olcsón adnia a processzorait, hogy valamilyen szinten még versenyben maradjon.


"Míg az FX az 8core/8Threads magasabb órajellel aszem 4+GHz "

Itt egyrészt azt mondanám, hogy nem csak az órajel számít. 1-1 magot használva szerintem lazán elveri akármelyik újabb (mondjuk 3. vagy 4. generációs) Intel (akár i3 is) az FX-et. Nagyon eltérő a két gyártó által használt technológia (az Intel előrébb jár).

Ezt a hátrányt a magas órajelekkel próbálja lefaragni az AMD, és ennek az egyik velejárója a magas hőmérséklet + zajos hűtés.


A másik dolog, hogy az AMD-nél sem egész mag mind a 8. Párosával modulokra vannak bontva. És bizonyos speciális dolgokat (azt hiszem, a lebegőpontos számolást) csak modulonként tudnak végezni. Ezért ebben az esetben inkább 4 magos az FX 8350 is.

Viszont kívülállóként úgy gondolom, hogy az AMD megoldása mégis hatékonyabb, mert sokkal jobban meg tudták felezni a magokat, mint az Intel a HyperThreadinggel.

2014. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 HUN_Sector ***** válasza:
100%

"Tehát olyan processzor lenne nekem az optimális ami nem olyan drága, jobb mint az enyém, és nem kell neki egy asztali ventilátor a hűtéshez, szeretem ha halk a gép"


Fontos, hogy mire kell. Ha csak netezel, facebookozol, szövegszerkesztesz, elég egy A osztályú AMD processzor, az erős, integrált grafikus magjával. Kb 65 wattot fogyasztanak, így csendes marad a gép és a vga-t is megspórolod.


Ha FX-et akarsz venni, akkor bizonyára olyan programokkal DOLGOZOL (tehát az fx ereje nem játékban, hanem releváns programokban mutatkozik meg), amelyek kihasználják a 6-8 magot. Viszont elég zabagépek, így rendesen melegednek és zúgatják a ventit.


Ha intelt választasz, akkor pedig (a nagy átlagot nézve) játszani szeretnél, mert egy magra vetítve erősebb, ráadásul többnyire 65 watt alatti fogyasztásúak, ezért a hűtő sem kell, hogy zúgjon feleslegesen. A játékok pedig 1-2 magot használnak ki jellemzően, ritka az, amelyik akár 4-et. Ennél többet viszont egyik sem.


A lényeg mindig az, hogy mire szánod.

2014. okt. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Pusztán magszám, és órajel alapján nem lehet őket összehasonlítani. Az AMD egy kis gyártástechnológiai lemaradásban van. Az intelnek van pénze saját gyártósoron gyártani a processzorait, és gyors ütemben fejleszteni azt, míg az AMD bérgyártóknál kényszerül gyártatni, akik lassabban fejlesztenek. Ha megnézed, az intel már évek óta 3D-s tranzisztorokkal készíti a processzorait, és elméletben jövőre már 14nm-en. Az AMD ezzel szemben sima 28 nm-en gyárttat, és jövőre még biztosan azon is marad. Ha minden jól megy, 2016-ban a Global Foundaries, és a Samsung együttműködve fogja gyártani nekik a 14nm-es 3D-s tranzisztorokat. Akkor lesz majd érdekes ez a dolog, mert az adott lehetőségekből viszont az AMD hozza ki jobban a maximumot. Muszáj keresniük a kiskapukat, és az optimalizációs lehetőségeket, mert több évnyi gyártástechnológiai lemaradás ellenére kell tartaniuk a lépést az intellel, hogy fennmaradjanak. Ezért van az, hogy pl. párhuzamosításban jobbak. Ha olyan programot használsz, ami 4-6-8 magot is kihasznál, akkor AMD-t válassz, mert gyorsabb lesz. De ezért volt az AMD részéről az ATI felvásárlása is. A mai napig nyögik a pénzkiesést, amit a felvásárlásra költöttek, de megérte nekik, mert az alsó szegmensben, ahol nem kell hatalmas grafikai teljesítmény, képesek kiváltani a videokártyákat. Az intel ezen a téren csak vergődik. Szóval felhasználástól függ, melyik éri meg. Mindkét gyártó termékei másra jobbak.
2014. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy akik a hardverekkel foglalkoznak most sírnak a hülyeségtől" Ezt jól eltaláltad, jár a keksz.

Szóval. Vegyük példának az fx-8350-et. A proci nem éri meg az árát, mert gyakorlatilag egy gyárilag tuningolt fx-8320. Az fx-8350 4 modulból áll, minden modul 2 magból. Elavult technológiát használ, az AMD 2012-ben adta ki az akkori Intel i3-ak ellen. Az a legnagyobb baj vele, hogy gyenge az 1 magos teljesítménye (ami sok játéknál problémát okoz, pl. Assasin's creed 3 csak 1 processzormagot használ, na itt elvérzik ez a cpu), a játékok pedig nem használnak ki 8 magot. Ezért jobb minden tekintetben egy 3., 4. generációs i5. Erős egymagos teljesítmény és a 4 mag rendesen ki van használva. Viszont az fx-83xx még mindig jobb, mint egy 4. generációs i3, azért, mert az i3 gyakorlatilag annyival tud többet a 15-16 ezres pentium g3420-nál, hogy van 4 feldolgozó szála (hyper-threading) és párszáz mhz-el magasabb az órajele. Ellenben az fx 8 magos (hogy mennyire, abba most nem megyek bele) így legalább van 4 mag, ami ki van használva, sőt, a Battlefield 4 kihasználja mind a 8 magot. Az órajel nem számít sokat, nem igazán befolyásoló tényező. Szóval i3 helyett fx.

2014. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Ami az igp-t (vagy apu-t) illeti, az Intel ebben az irányban is erősít, jön az Iris pro. De egy mai hd 4000 bőven elég alapfelhasználásra és full hd filmnézésre. Aki játszani akar (normálisan), az úgyis dvga-t fog venni. Egyébként az AMD-nek szerintem nagyon megérte megvenni anno (2006-ban) az Ati-t, mert ha a procijaikat kevesebben veszik, a vga piacon ott vannak. Csak ott nem az Intel ellen, hanem az Nvidia ellen. Fölvetés: Mi lenne, ha az Intel fölvásárolná az Nvidia-t? :D
2014. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de az intelnél nem jön, hanem már egy jó ideje van iris pro. És nem egy nagy szám. Ha pedig tudnád, milyen gpu-k vannak manapság az AMD APU-kban, és akkor még a dual graphic-ról nem is beszéltem, nem mondanád, hogy aki játszani akar, annak ez lényegtelen. Ja, és az intel soha nem fogja felvásárolni az NVIDIA-t, nincs akkora eltérés a két cég között. Volt szó egyesülésről, de az NVIDIA-nak az volt a feltétele, hogy tőlük legyen kinevezve az igazgató, amibe az intel nem ment bele (egyértelmű, én sem mennék). Szóval kicsit olvasgass a témában, mielőtt hülyeségeket irkálsz.
2014. okt. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

A legjobb választás egy AMD processzor egy nVidia videokártyával! :-)


[link]


[link]


...tehát az Intel dupla annyiba kerül, így még szép, hogy jobb is, legalábbis mindenki azt várja el... :-)


...ezenfelül az AMD rossz hűtésére panaszkodnak, és ha veszel valami jó hűtőt, máris utoléred árilag az Intelt... ...nos ez baromság, mert ha nem tuningolod és nem zavar a hangja, akkor bírja a gyári is! :-)


Ha zavar a hang, akkor meg vegyél vízhűtést, bár az az Intelre is dukálna, a különbség még akkor is megmarad! :-)


Aztánjönnek a nagy fogyasztással, nos az AMD alapállapotban átlagban kb 20W-ot eszik, ha játszól valamivel, logikus hogy többet fog... ...de vízhűtéssel akkor is normális hőfokon lehet tartani! :-)


Az nVidia ezzel szemben drágább, mint az ATi (AMD), viszont nincs vele annyi baj! :-)

2014. okt. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

"ezenfelül az AMD rossz hűtésére panaszkodnak, és ha veszel valami jó hűtőt, máris utoléred árilag az Intelt... ...nos ez baromság, mert ha nem tuningolod és nem zavar a hangja, akkor bírja a gyári is!"


RLY? Az alaphűtő 3500 és 5500 között pörög ordítóan hangos. A húzáshoz pedig igen is kell egy normális hűtő (10k, használtan 8). Akkor már i5 4670 árán vettél egy procit+hűtőt amit húzni kell ami vagy bejön, vagy nem. És az LGA 1050-re tudsz fejleszteni, míg AM3+-ra már nem és kevesebbet is eszik. A fogyasztás nem látványos főleg a rezsicsökkentés miatt, de 2-3 év alatt már a különbséget nagy részét kiizzadja.


Plusz ne hagyjuk ki, ahol nincs kihasználva a 8 "mag" (még most sem elterjedt játékoknál) ott az FX alulmarad. Persze zömében GPU igényesek a játékok, így ez annyira nem látványos.


Már akkor is i5-öt ajánlanék ha heti 5 órát játszik.

2014. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat kedves informatikusaim.

Megy zöld mindnyájatoknak.


Egyébként is Core i nál akartam maradni legalább egy 4core/4Thread es proci kellene. Viszont azzal nem vagyok tisztában hogy az intelnél mik a generációk.

Látok it i3, i5, i7 ezeket a 2től 4ik generációig.

ez úgy működik mint valami széria, tehát a nevekben

Intel coriX 2xxx, 3xxx, 4xxx, de láttam én core i7 5xxx eset is, lényegében a nagyobb szám a jobb és drágább ?

Vagy érték/ár ban nem exponenciális a kapcsolat ?

(drágább de nem jobb mint elődje gondolok én errre itt)


Valamint Most van a gépemben egy GeForce Gt 440 ami nem túl jó vagyis egy 1920x1080p felbontású monitor az idei játékok stabil 30 fps melletti futtatására biztosan nem alkalmas.


Lényegében a cél is ez lenne, nekem elég a 1080p 30 fps tehát nem akarok valami erőművet a gépembe, tehát én egy GTX 4XX től 7XX ig szérián gondolkozom valamint elég-e a 4es széria a fentebb említett feladatra ?


Amúgy ja játékra van használva a gép csak elégé megválogatom hogy mivel játszok tehát az ilyen tömeg cikkek nálam nem igazán nyerők.

2014. okt. 27. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!