Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudtok-e a neten olyan oldalak...

Tudtok-e a neten olyan oldalakat ahol össze lehet hasonlítani régebbi CRT monitorokat is?

Figyelt kérdés

Konkrétan engem különben az érdekelne hogy mi lehet a különbség a Samsung Syncmaster 793 és a 795 között, meg arra hogy mi lehet egy DF és egy MB típusjelű között, stb.


Tudjátok, valami olyasmire gondoltam mint pl. ez [link] , csak persze monitoroknál fontos paraméterekkel.



#weboldal #monitor #Samsung #CRT #összehasonlító táblázat
2014. okt. 27. 15:13
 1/9 CspCsj ***** válasza:

DF = DynaFlat

MB = MagicBright


Régi CRT monitorokat nem érdemes vásárolni, egyrészt a látható képméret kisebb (17" helyett 16", vagyis majdnem egy 15,6"-os laptop képméretét látod), a másik a fogyasztás (ha legalább napi 4-5 órát használod, akkor 3 év alatt az áramszámlán visszahozza egy 19" LCD árának kétharmadát).

2014. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom a fogyasztásbeli különbségeket de nekem akkor is CRT kell mert az LCD-ben rühellem hogy 5 centivel arrébb rakom a fejem és máris változik a kép.


Egyébként te tudod hogy mi a különbség a DynaFlat és a MagicBright között?

2014. okt. 27. 16:52
 3/9 halalfalo ***** válasza:

"LCD-ben rühellem hogy 5 centivel arrébb rakom a fejem és máris változik a kép. "


Milyen LCD-d van neked? :D


9 éves LCD monitorommal nincs ilyen probléma... Az újabbakkal meg főleg nem, gyakorlatilag 178 fokos a betekintési szögük...

2014. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Milyen LCD-d van neked? :D "


Semmilyen sincsen, épp amiatt amit írtam.

2014. okt. 27. 19:51
 5/9 CspCsj ***** válasza:

A DynaFlat csak annyi, hogy lapított a képernyő, a MagicBright is DynaFlat, vagyis lapított, meg javítottak a fény- és színmegjelenítésen. Tartalmaz pár előre beállított színsémát is.


Milyen márkával/modellel szereztél rossz tapasztalatokat? Nem vagyok monitorszerelő, csak jópár monitort láttam a számítógép "buherálás" közben. Ilyen színskála vagy színegyensúly problémákat régi, első generációs vagy nagyon olcsó kategóriájú monitoroknál láttam, de csak elvétve.

2014. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem Samsung volt és jó drága már csak azért is mert ismét ha jól emlékszem 24 colos volt mert hogy ez már ki tudja használni az 1080p-t is. 2012-ben vettem, mondom akkor haladjunk a korral, ha már úgyis lecseréltem a teljes konfigot. De képtelen voltam hozzászokni hogy a kontrasztarány mennyire függ a nézési szögtől (vízszintestől és függőlegestől is). Használtam egy hónapot majd szerencsére visszavették az üzletben. Azóta is inkább a CRT-t nyüstölöm, ennél holtbiztos hogy akárhonnan nézem mindenhonnan ugyanolyan fekete a fekete és ugyanolyan fehér a fehér.


Ja, és elvileg semmi baja nem volt, azt mondták hogy ezek ilyenek.

2014. okt. 28. 19:49
 7/9 CspCsj ***** válasza:
Az LCD monitoroknál az IPS panelesekre esküsznek a "vájtszeműek". Nemrég néztem, pár modell ára nem is vészes. Bár megfogadtam, hogy legközelebb már 42-45" TV-t veszek monitornak, de aztán lehet hogy megállok 24" körül. Most nincs égető szükségem újra.
2014. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utána olvastam a technológiának. Idézek egy cikkből: "A betekintési szög ehhez pedig nagymértékben hozzájárul, hiszen ennél a panelnél nincs színátfordulás, ha nem pont középen nézzük a képet." Na erről beszéltem, csak én nem tudtam így megfogalmazni.


Egyébként kösz a tippet, ha legközelebb TFT monitort veszek az akkor IPS paneles lesz. De csak azután hogy az utolsó CRT monitor is eltűnt a Föld színéről :-) Merthogy a kontraszt ezeknél is csökken, míg a CRT-nél az is változatlan, bármilyen is a betekintési szög.


Tehát a fentebb olvasható eredeti kérdésem továbbra is aktuális.

2014. okt. 30. 23:18
 9/9 A kérdező kommentje:

Én találtam közben egyet, és a közjó érdekében megosztom :-)


[link]

2014. nov. 6. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!