Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM kompatibilitás probléma...

RAM kompatibilitás probléma lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az, hogy az Asus p5g41t/usb3 típusú alaplappal rendelkező gépembe vettem egy 8GB-s Kingston 1333 mhz, DDR3-as ramot. Több oldalon is ellenőriztem és kompatibilisnek kellene lenniük egymással, mégis, mikor indítom a gépet csak felpörögnek a ventik, vinyó zajong, de nincs pittyegés és nem történik semmi.


Ezután vettem észre, hogy az alaplapom leírásában ez szerepel: 1333 (O.C.)/1066/800 MHz

Nem igazán értem, hogy mit takar ez az overclocking és hogy emiatt nem akar-e működni a dolog. Olyasmit is olvastam, hogy BIOS-ban kell ilyenkor állítani valamit. Valaki tisztába tudná ezt tenni nekem??

Előre is köszönöm!



2014. okt. 27. 19:33
 1/1 hypno ***** válasza:

Ahogy nézem, ez az alaplap összesen 8 GB ramot támogat a 2 slotban.

Merthogy a chipset max 4 GB-os memória méretet kezel DDR3 memóriából. [link]

Az 1333 MHZ nem hivatalosan támogatott, így az már túlhajtásnak minősül. Ha kezelné a modulodat, akkor előfordulhat, hogy magasabb feszültséget kellene neki adni ehhez az órajelhez.

2014. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!