Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes 30 ezret költeni egy...

Érdemes 30 ezret költeni egy számítógép házra? Vagy elég egy 15 ezres géház? Ti mennyit költenétek rá?

Figyelt kérdés
2014. nov. 1. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ mennyid van, és le kell-e venni más eszközök árából, ha drágább házat veszel. 15 körül is vannak már egész jók. Amíg stabil, elférnek benne a cuccok és jó a szellőzése, nekem mindegy, hogy 15 vagy 30 az ára.
2014. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
15-ért vannak jó házak, ha teheted, annyit mindenképpen költs rá, többet csak akkor, ha tényleg megéri.
2014. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"15-ért vannak jó házak"


10-ert is, pl. Cooler Master hazak.


"annyit mindenképpen költs rá"


facepalm

2014. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Érdemes teszteket olvasni róla. Engem kimondottan nem érdekel az ára. amíg az elfogadható. pl egy Corsair Graphite házért már elkérik az árát de kimondottan tetszik. Az alapján kellene házat választanod hogy mit raksz bele a későbbiekben. pl egy kompakt vízhűtés mellé már nem jó akármilyen ház.
2014. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Őszintén szólva én egy 3500 forintos házat vettem a gépemhez, ha már máson nem lehet, akkor ezen spóroltam és semmi gond nincs vele. Persze nem túl jó benn a légáramlás, a kábelek is laffognak össze-vissza, porosodik, mint az állat és szerelni sem egy álom, de a dolgát teszi rendesen, megtartja az alkatrészeket.

G.

2014. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Gábor_79 ***** válasza:
65%

Valahol érdemes, már csak az időtállósága végett. + amíg nem volt 30k-s házad nem is tudhatod a különbséget. Mondjuk nekem sem, csak 22 k-s.

Azt megfigyeltem, hogy 10 alatt nem nagyon lehet 18 cm-nél szélesebb házat kapni, ennél fogva abba már nem megy bele sokszor egy 160mm-es CPU hűtő, ha igen akkor nincs már kábelmenedzsment, meg ilyenek. Az anyaghasználat és minőségben akadnak különbségek.

2014. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"már csak az időtállósága végett."


facepalm

2014. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 halalfalo ***** válasza:
63%

Én előszőr max. 10 ezret akartam rászánni, de elszálltam, és megvettem egy Fractal Design Define 4-et 25 ezerért.

Előtte egy 4 ezer Ft-os vackom volt.

Nem bántam meg!

Komolya, egész más életérzés ebben szerelni. Logiks a felépítése, nem vág meg a sorjás aluminium, minden egyszerű, kábelvezetés 5*, nem porosodik a porszűrők miatt, állíthatom a ventilátorok fordulatszámát egy kis pöcökkel.

Egyszerűen imádom...


Szóval ha megteheted, akkor vegyél egy jobbat, ami több generáción át kiszolgál.

Viszont ha pénz szűkében vagy, inkább ezen spórolj, mint videokártyán vagy tápon.

2014. nov. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mate1996 ***** válasza:
37%

Ha viszed komolyabb rendezvényekre ahol számítanak a külsőségek/belsőségek, akkor igen érdemes a 30k-s ház.


De most azért venni egy 30ezerFt-os gépházat, hogy az asztal alatt vagy felett "kuksoljon"??...ez szerintem nagyon pénztárca függő.


Én max. 10ezerFt-ot költenék gépházra, és ha ennyiért nem találok megfelelőt, akkor a használt piacon néznék körül.

2014. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem kell vele valami komoly hűtőrendszer, és nem számít a kinézet, akkor egy tízezres, egy ventilátoros sima ház tökéletesen elég. Ha lehet, olyat válassz, aminek az egyik oldala könnyen leszedhető, ez portalanításnál jól fog jönni.
2014. nov. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!