Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyen ATX tápegységnél még...

Ilyen ATX tápegységnél még van reális, gazdaságos esély a javításra, vagy bontóba való az egész?

Figyelt kérdés

Van egy noname 200W-os ATX tápegység (a 200W-ot tudom egyedül). Ép, 6A-s biztosíték van benne, multiméterrel ellenőrizve a szakadásmentességét. Házi biztosítékot sem vágta le. Vezetékek indokolatlanul nem érnek össze, máshol sem látok szakadásra utaló jelet.

Viszont a tápnál se kép, se hang.

A zöld vezeték leföldelésére sem reagál, a lila (+5V Stanby) vezetéken sincs semmi feszültség, még a szürkét is leföldeltem, hátha, de sehol semmilyen helyzetben sincs semelyik vezetéken DC fesz.

Még azt is megpróbáltam, hogy a földelhető hálózati bemenetét hozzákötöttem egy tápegység fémvázhoz, hátha. Persze úgyse...


Namármost, a kérdésem az, hogy van-e remény arra, hogy valami olyasmi a hiba, amire nem gondoltam, és javítható, vagy az ilyen táp már bontóba való?



2014. nov. 3. 16:07
1 2
 1/16 torko válasza:
26%
Táppal nem érdemes kínlódni ;) 3300Ft egy új : [link]
2014. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Táppal nem érdemes kínlódni"


Naaaaa, de várjunk. Ha még azt se tudom, hogy mi okozza, akkor azt se tudom, érdemes-e venni.

Tudod Te is, gyenge a forint, és az a 3000 is sokat érhet.


Időm most még van a vizsgaidőszak előtt, szóval ha valaki tudna kiindulópontot mondani, attól függően még próbálkoznék; VAGY : Ha valaki indokolni is tudja, hogy miért nem javítható hiba az ilyen, és valójában micsoda - mert tudtommal egy hibás táp előbb levágja a biztosítékot -, AKKOR fogom csak a "kukába dobni". (miután kiszedtem az ép alkatrészeket)

2014. nov. 3. 16:23
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy a 400 Watt egy kicsit sok. Nekem még a 153 Watt is elég lenne, csak azt meg már nem árulnak. =(
2014. nov. 3. 16:24
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha ennyire földelhetnéked van és ennyire értesz hozzá akkor ásd el.
2014. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Ha ennyire földelhetnéked van és ennyire értesz hozzá akkor ásd el."


Haha, "nagyon vicces".


Amúgy addig feltételezni fogom, hogy Te sem értesz hozzá többet, amíg a cinizmusod mögött nem fogok látni szakszerű indokokat/értelmet.

2014. nov. 3. 16:29
 6/16 BM-Striker ***** válasza:

Szerintem nem érdemes foglalkozni vele.


Ha valami drágább darab lenn, akkor érdemes lenne javíttatni, de így nem.


Inkább nézzék egy másik használt tápot a hardverapro.hu-n.


[link]


Tiédhez hasonló tápot 1000ft-ért is már találni fogsz.

2014. nov. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 hypno ***** válasza:

Minden alkatrész cserélhető egy tápegységben, de 2-3 ezer forintot elkérnek érte.

Ha belegondolsz, hogy eltökölnek vele mondjuk egy órát, mire mindent kimérnek, akkor nem is sok.

Viszont a te szempontodból nem tűnik gazdaságosnak, mert egy hasonló teljesítményű működő Delta, vagy fsp tápot simán kapsz ennyiből.

2014. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na jó, mondjuk én is hajlok afele, hogy inkább bontás.

A kiméréseket én egyébként magam megcsinálnám, mint utaltam rá, csak fogalmam sincs, hogy mi alapján. Ha esetleg lenne előttem egy kapcsolási rajz magyarázatokkal és a felépítés leírásával/működési elvel, akkor tudnám, hogy melyik alkatrészen milyen és mekkora áramnak kéne folynia. És az után tudnék cserélni.


Csak amúgy furcsállottam, hogy abszolút nem reagált a táp. Ha rossz, legalább azt vártam volna, hogy kiégeti a biztosítékát, de ott sincs semmi sérülés.

2014. nov. 3. 16:51
 9/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

Ezt használtad és most megadta magát?

Vagy félre volt téve rég?

2014. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Szerintem közvetlen a bemeneti részeknél lesz a gond

"230" at betudtad mérni bene? Lehet beljeb se tud jutni...

2014. nov. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!